"Dziewczyny ze Lwowa", "Prokurator" i "Służby specjalne" walczą o Orły 2016

Polska Akademia Filmowa od ubiegłego roku nagradza "polskimi Oscarami" - czyli Orłami - także polskie seriale, których scenariusz jest oparty na autorskim pomyśle. Sprawdźcie, które produkcje mają w tym roku szansę na statuetkę!

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:

Orły 2016. Zobacz, kto jest nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej!

Do Orłów 2016 zostały nominowane produkcje, które na swoich antenach emitowała Telewizja Polska, a są to: "Dziewczyny ze Lwowa", "Prokurator" oraz "Służby specjalne".

"Dziewczyny ze Lwowa" były emitowane na antenie TVP 1 i okazały się ogromnym przebojem. Nic dziwnego, skoro za produkcją stoją twórcy "Rancza" - reżyser Wojciech Adamczyk oraz scenarzysta Robert Brutter. "Dziewczyny ze Lwowa" to ciepły – trzynastoodcinkowy – serial obyczajowy z elementami komediowymi o perypetiach czterech dziewczyn z Ukrainy, które przyjechały do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Każda z nich ma swoją wizję przyszłości i jednocześnie każda coś zostawiła na Ukrainie. W głównych rolach pojawiły się Anna Gorajska, Katarzyna Ucherska, Magdalena Wróbel oraz Anna Maria Buczek. Serial ma otrzymać drugi sezon, lecz niestety jeszcze nie jest znana data jego emisji.

"Prokurator" emitowany był na antenie TVP 2. Scenariusz produkcji został napisany wspólnie przez Zygmunta Miłoszewskiego, jednego z najpopularniejszych polskich twórców kryminałów, laureata Paszportu Polityki oraz jego brata, Wojciecha, a całość wyreżyserowali Maciej Pieprzyca oraz Jacek Filipiak. „Prokurator” to dziesięć 45-minutowych odcinków, z których każdy opowiada zamkniętą, kryminalną historię jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Procha (Jacek Koman) i jego partnera – Kielaka (Wojtek Zieliński). Nietuzinkowe sprawy i nietuzinkowa para tropiąca zabójców wyróżniają serial na tle innych produkcji tego typu.

"Służby specjalne" to kolejna produkcja znana widzom z anteny TVP 2. Całość wyreżyserował Patryk Vega. Serial zawiera elementy thrillera politycznego, kryminału, filmu sensacyjnego i psychologicznego. Zobaczymy w nim kulisy pracy w służbach specjalnych oraz historie osobiste i rodzinne dramaty bohaterów. Głównymi postaciami są: podporucznik Aleksandry Lach (Olga Bołądź), pułkownika Marina Bońko (Janusz Chabior) i kapitana Janusza Cerata (Wojciech Zieliński). Scenariusz – w porównaniu z wersją kinową – wzbogacony został o nowe wydarzenia, fakty i postaci. Elementy thrillera politycznego będą przeplatać się z życiowymi problemami głównych bohaterów. W tym celu reżyser, oprócz emocjonujących scen akcji, włączył do serialu liczne wątki pokazujące zmagania oficerów służb specjalnych z rodzinnymi dramatami.

Który z tych seriali podobał Wam się najbardziej?

Ceremonia rozdania Orłów została zaplanowana na 7 marca 2016 roku i będzie emitowana przez TVP 2

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×