"Dzika Ameryka" w Discovery Channel

Ameryka Północna jest krainą, której przyroda nadal pozostaje tajemnicą.

Multimedia

Od skutych lodem połaci kanadyjskiego Jukonu przez bezkresne prerie po lasy tropikalne Belize, fauna tego kontynentu fascynuje swoją unikalnością i bogactwem występujących tam gatunków. Trudne warunki życia w tak zróżnicowanych regionach Ameryki Północnej sprawiają, że zwierzęta musiały przystosować się do brutalnego prawa selekcji naturalnej. Sekrety nieujarzmionej przyrody tego lądu odkryje przed nami niezwykła seria Discovery Channel. Premiera programu w niedzielę, 16 czerwca 2013 r., o godz. 18.00 na Discovery Channel.

Twórcy serii "Dzika Ameryka" przez 3 lata przemierzali kontynent wzdłuż i wszerz, aby ukazać nam niezwykłe piękno i bogactwo fauny tej krainy. W siedmiu odcinkach filmu dokumentalnego ukazane zostaną wszystkie najbardziej niezwykłe ekosystemy Ameryki Północnej. Nieprzyjazny klimat i często trudne ukształtowanie terenu sprawiają, że na tych ziemiach przetrwają wyłącznie najsilniejsze i najsprytniejsze organizmy. Przyjrzymy się, jak do trudów życia w górach przystosowały się niedźwiedzie grizzly, jak bizony i mustangi radzą sobie na wielkich równinach USA, dzięki czemu aligatory i manaty potrafią przetrwać na bagnach Everglades, a rekiny młoty w gorących wodach Florydy. Będziemy świadkami polowania wilków w ośnieżonych lasach Kanady, zobaczymy niezwykle rzadkiego pustynnego jaguara w Meksyku i poznamy niezwykłe metody piesków preriowych, które pozwalają przechytrzyć polujące na nie grzechotniki.

"Dzika Ameryka" to nie tylko nakręcona z rozmachem saga o zwierzętach zamieszkujących ten kontynent. To również nieudokumentowane nigdy wcześniej obrazy podwodnych polowań niedźwiedzi z wyspy Kodiak, kojotów odżywiających się larwami w Dolinie Śmierci czy sfilmowane w całości z powietrza, zakończone sukcesem polowanie watahy wilków na karibu w północnej Kanadzie. Przekonaj się na własne oczy, jak niebezpiecznie piękna jest przyroda Ameryki Północnej.

Emisja programu "Dzika Ameryka" w Polsce odbędzie się już 16 czerwca 2013 r., o godz. 18.00 na Discovery Channel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×