"Dzika północ Europy". Skandynawia, jakiej nie znacie. To trzeba zobaczyć!

Od nowoczesnych i bogatych miast południa, wzdłuż dzikiego wybrzeża pociętego fiordami, aż na arktyczną północ – National Geographic Wild i twórcy programu "Dzika północ Europy" zabierają widzów w podróż po dzikiej Skandynawii. Sprawdź gdzie i kiedy oglądać!

Multimedia

"Dzika północ Europy" – premiera we wtorek 27 sierpnia o godz. 21:00 na kanale National Geographic Wild! - sprawdź program tv

Wikingowie wierzyli, że światła zorzy polarnej są pancerzami walkirii - dziewic-wojowniczek, które eskortowały poległych z pola bitwy do Walhalli. Współcześni naukowcy tłumaczą powstawanie tego zjawiska nieco inaczej. Jedno jest jednak pewne – trudno o bardziej spektakularne oświetlenie dla inscenizacji, które przygotowała dla nas natura!

Słynny podróżnik i premier Indii na wspólnej wyprawie? Sprawdź, gdzie oglądać!Zobacz więcej

Chociaż zorza może być widoczna nawet na 50. równoleżniku, kojarzymy ją ze Skandynawią – domem Wikingów, krainą fiordów, strzelistych gór i bujnych lasów. Ani Wikingowie, przed którymi strach czuło niegdyś pół Europy, ani ich współcześni potomkowie, którzy ponad łupieżcze wyprawy cenią sobie demokrację i efektywność w biznesie, nie okiełznali skandynawskiej natury.

Paradoksalnie, nieskalana przyroda znalazła ostoję w jednych z najbogatszych państw świata! Właśnie tam wciąż znajdziemy rejony tak dzikie, że to człowiek czuje się tam gościem. Poza wysoko rozwiniętymi miastami na wybrzeżach, Norwegia, Szwecja i Finlandia są niedostępne i nieprzyjazne człowiekowi, dzięki czemu w spokoju żyją tam gatunki, które w innych częściach kontynentu musiały ustąpić pola ludziom. I właśnie tam, zabierze widzów National Geographic Wild.

Duszenie czy toksyczny jad? Oto najgroźniejsze węże świata! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×