"Dziki Tajwan: Nieznana wyspa", czyli niezwykła przyroda Tajwanu Gdzie oglądać?

Tajwan to wyspa niezwykła. Wiedzą o tym turyści, którzy chętnie i licznie co roku przybywają tutaj, by spędzić bajeczne wakacje. I choć kraj jest z jednej strony szybko rozwijającą się gospodarką, z drugiej to przepiękna przyroda i zachwycające środowisko naturalne

Multimedia

#"Dziki Tajwan: Nieznana wyspa" wtorek, 26 marca, godz. 21:00 na National Geographic Wild - sprawdź program tv

Położona na zwrotniku Raka wyspa Tajwan to wyjątkowe miejsce. Na tym skrawku lądu znajdziemy tropikalne plaże, mgliste lasy i ośnieżone górskie szczyty. Z nadejściem wiosny mieszkające tu zwierzęta ogarnia szaleństwo.

Twórcy programu "Dziki Tajwan: Nieznana wyspa" obserwują zachowania przedstawicieli tutejszych gatunków endemicznych, m.in. bażantów mikado, makaków, podobnych do kóz – serauów, czy tutejszych niedźwiedzi. Będziemy obserwować, jak para srok błękitnych broni swojego gniazda z młodymi, a makaki gromadzą zapasy żywności. Zobaczymy też mieszkającego w górskim lesie pięknie opierzonego bażanta, który zaprezentuje przed partnerem swój niezwykły taniec.

Na trasie naszej podróży nie zabraknie spotkania z czarnym niedźwiedziem, który czai się pod osłoną mgły spowijającej lasy. Zanurkujemy też w lodowate wody, gdzie królują łososie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×