"Dzikie oblicze Chin". Niezwykłe zwierzęta żyjące na dużych wysokościach. Gdzie oglądać?

Realizatorzy filmu odwiedzają położony w południowo-zachodniej części Chin Yunnan, który jest uznawany za królestwo dzikiej przyrody. Obejmuje zróżnicowany ekosystem, od wysokogórskich terenów po lasy tropikalne, zamieszkany przez największą liczbę gatunków zwierząt w Chinach.

Multimedia

"Dzikie oblicza Chin" sobota, 9 listopada, godz. 20:00 na National Geographic Wild - sprawdź program tv

Dwuczęściowa seria koncentruje się wokół dzikiej fauny i flory w dwóch unikatowych regionach: Tybecie i Yunnan. Pierwszy odcinek zabierze widzów na wysoki tybetański płaskowyż, gdzie znajduje się bardzo rzadkie powietrze, a ewolucja sprawiła, że zamieszkujące go zwierzęta swobodnie wędrują na wysokości 4000 metrów. To właśnie tutaj żyją ogromne ssaki: dzikie jaki czy niedźwiedzie tybetańskie, szczekuszkowate kopią tu norki, a cziru tybetańskie migrują tu każdego lata.

Życie zwierząt to nieustanna walka o przetrwanie! Zobacz to na własne oczy!Zobacz więcej

Tybet posiada ogromną różnorodność przyrodniczą, będąc domem dla żyjących najwyżej na świecie węży oraz dla tybetańskich makaków o grubych futerkach. Z kolei drugi odcinek skupi się na prowincji Yunnan, znajdującej się w południowo-wschodniej części Chin i obejmującej swoim obszarem zróżnicowane ekosystemy – od wysokogórskich rejonów po las tropikalny. Góry są domem dla najrzadziej występujących naczelnych na świecie – rokselan z rodziny koczkodanowatych – podczas gdy las tropikalny zamieszkują słonie indyjskie czy pandki rude, będące dalekimi kuzynkami szopów.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×