Earth Festival 2022. Krzysztof Zalewski i parada gwiazd w Uniejowie. Marcelina Zawadzka zadała szyku!

W Uniejowie, mieście nad Wartą, dobiegł końca pierwszy dzień tegorocznej edycji EARTH FESTIWAL. Już po raz piąty, artyści występujący na uniejowskiej scenie, śpiewają w szczytnym celu - DLA ZIEMI! Tegoroczna edycja jest jednak wyjątkowa. Oprócz apelu nawołującego do dbałości o przyrodę, wokaliści oddają hołd ofiarom wojny, która toczy się tuż za polską granicą. Zobaczcie zdjęcia z koncertu Krzysztofa Zalewskiego. Marcelina Zawadzka zadała szyku!

Multimedia

Krzysztof Zalewski i parada gwiazd w Uniejowie. Marcelina Zawadzka zadała szyku!

W piątkowy wieczór scena należała do Krzysztofa Zalewskiego i wokalistów, dla których ekologia i dbałość o planetę to nieodłączne elementy codziennego życia. Ziemia, powietrze, ogień i woda- te cztery żywioły były tematem przewodnim koncertu "Zalewski i przyjaciele".

Widzów Polsatu powitały: Marcelina Zawadzka oraz Ilona Krawczyńska. Muzyczne show otworzyła piosenka "Kolorowy wiatr", która szerszej publiczności znana jest z bajki "Pocahontas". Krzysztof Zalewski zaśpiewał jednak ponadczasowy hit w nieco odmienionej aranżacji. Równocześnie na wielkich ekranach umieszczonych na uniejowskiej scenie, wyświetlono nagrania, które prezentowały piękno polskiej przyrody. "To co widzieliście na ekranach to fragmenty serialu dokumentalnego, do którego razem z Andrzejem Smolikiem zrobiliśmy nową aranżację piosenki "Kolorowy wiatr". Dla nas to jest przede wszystkim piękny, ekologiczny manifest - powiedział Krzysztof Zalewski.

To jest koncert czterech żywiołów i zaczynamy od powietrza. Niezależnie od tego ile nas dzieli- mamy różne poglądy polityczne, inaczej patrzymy na rzeczywistość, słuchamy różnej muzyki- jednak wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. Powietrze w Polsce jest jednym z najgorszych w Europie, pora to zmienić - dodał.

Marcelina Zawadzka planuje już ślub i ciążę? Zaskakujące wyznanie gwiazdyZobacz więcej

W duetach z Zalewskim na scenie zaprezentowali się m.in.: Natalia Przybysz, IGO, Natalia Szroeder, Paulina Przybysz oraz Monika Brodka. "Kurier", "Miłość miłośc", "Annuszka" i wiele innych utworów utalentowanego wokalisty rozbrzmiały na wielkiej scenie. Nie zabrakło jednak coverów największych światowych hitów i najpopularniejszych przebojów przyjaciół Zalewskiego. Widzowie Polsatu mogli usłyszeć m.in.: "Earth Song" Michaela Jacksona, "Grande" Brodki, "Help" zespołu The Beatles czy "I'm Still Standing" Eltona Johna.

Jako ostatnia, w duecie z Zalewskim zaśpiewała Katarzyna Nosowska, która wygłosiła ważny manifest. Wszyscy czasami doświadczamy trudnych momentów- czujemy się niekochani, bardzo samotni, smutni i przestraszeni. Jedna wiadomość jest wspaniała. Zawsze pod stopami mamy Ją. Ona nas zachwyca, prezentuje się nam w cudownych odsłonach, przyjmuje nasz ciężar i nas karmi. Mówię o Ziemi. Najprostszym sposobem by jej pomóc to zakochać się w niej, tak jak moim zdaniem, ona kocha nas - powiedziała wokalistka.

Autor: AKPA

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×