"Ekspedycja". Gwiazdy "Rancza" w nowym Teatrze Telewizji! Kiedy premiera?

Już w poniedziałek (4 lutego) w Teatrze Telewizji premierowy spektakl w reżyserii Wojciecha Adamczyka – „Ekspedycja”. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in.: Martę Lipińską, Cezarego Żaka oraz Adriana Zarembę.

Multimedia

"Ekspedycja" - premiera w poniedziałek, 4 lutego, o godzinie 21:00 na antenie TVP1

Sztuka Wiktora Szenderowicza to błyskotliwy przykład odnowienia gatunku powiastki filozoficznej. Zaskakująca formalnie opowieść o wyprawie wysłannika ONZ do plemienia żyjącego z dala od cywilizacji jest pretekstem do refleksji nad ludzką naturą. Młody idealista zderza się boleśnie z pragmatyzmem polityki, mechanizmami władzy i propagandy. Inteligentna satyra polityczna, zaduma nad ludzką kondycją wpisane zostały w konwencję czarnej komedii oraz komedii romantycznej, w której niebagatelną rolę odgrywa zakochana kobieta. Nazwisko Wojciecha Adamczyka – mistrza komediowego gatunku, reżysera m.in. kultowego „Rancza” – gwarantuje, że spektakl stanie się telewizyjnym hitem.

Jerzy Trela i Anna Dymna zachwycą w Teatrze Telewizji! Kiedy premiera? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Albert, młody wysłannik ONZ, przyjeżdża do odległego zakątka naszej planety z dobroczynną misją – ma za zadanie ucywilizowanie zamieszkałego tam Ludu Końca Świata. W zamian za humanitarną pomoc tubylcy winni zrzec się praktykowanego od dawien dawna ludożerstwa. Był czas, że plemię zjadało się nawzajem, teraz w imię postępu zjada już tylko swoich sąsiadów z drugiej strony rzeki, Karaczurów – przekonuje stary Wódz, obiecując Albertowi, że w podzięce za kolejny transport żywności i lekarstw plemię może zrezygnować z polowania na kobiety i dzieci, ograniczając się jedynie do męskich osobników. Wkrótce jednak okazuje się, że zawarty układ jest fikcją, bo Plemię Końca Świata wcale nie zamierza zmienić swoich obyczajów. Sytuacja staje się coraz groźniejsza dla Alberta, a potęguje ją jego nagłe uczucie do córki Wodza.

Teatr Telewizji o Wojciechu Jaruzelskim! Zobaczcie zwiastun! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Obsada: Adrian Zaremba (Albert), Wódz Ludu Końca Świata (Cezary Żak), Marta Lipińska (Agunia), Martyna Byczkowska (Fema), Witold Wieliński (Prawa Ręka Wodza), Krzysztof Dracz (Wudu), Sławomir Grzymkowski (Keczap), Ignacy Liss (Paluszek ), Jan Janga Tomaszewski (Stary Wojownik), Katarzyna Hołtra ( Młoda Żona Starego Wojownika), Martyna Kliszewska (Kobieta I), Katarzyna Romańczuk (Kobieta II), Dariusz Dobkowski (Tubylec I), Tomasz Zaród (Tubylec II), Dominik Bąk (Tubylec III), Sebastian Świerszcz (Tubylec IV), (Karol Kadłubiec (Wojownik I), Maciej Hanczewski (Wojownik II), Patryk Gnaś (Wojownik III), Mateusz Sobociński (Wojownik IV), Jakub Ziółkowski (Karaczur I), Kamila Baryła (Karaczur II) i inni.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • k44 (gość)

  Podobało mi się, przyjemny spektakl a nie jakiś polityczny gniot co czasami miało miejsce.

  05.02.2019 14:48
 • M. (gość)

  Nie no, to było naprawdę dobre. Dzięki za sympatycznie spędzony wieczór. Podobało się.

  04.02.2019 22:42
 • bnb (gość)

  no tvp sza po ba , że tam jeszcze ktoś chce pracować, wolałbym złom żreć , troche godności ludzie

  04.02.2019 22:32
 • sdfbnm (gość)

  ekspedycja, jezu co to jest na litość boską ? nawet tego nie można nigdzie po ludzku skomentować, boże miej nas w opiece !

  04.02.2019 22:28
 • Marcin (gość)

  Niech Pan Wojciech wraca z nowymi odcinkami Rancza, obojętnie ile by ich miało być. I niech pokaże jak się robi dobre komedie, bo po obejrzeniu kontynuacji Kogla mogla to można się za głowę złapać co próbuje wmówić ludziom P. Łepkowska i jakiś nieogarnięty Reżyser.

  01.02.2019 19:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×