"Ekstradycja". Aleksandra Rosińska była dziecięcą gwiazdą polskich filmów i seriali! Jak wygląda i czym zajmuje się dzisiaj serialowa Basia Halska?

"Ekstradycja" to produkcja, która zrewolucjonizowała i odświeżyła gatunek serialu policyjnego w polskiej telewizji. Serial pokazał, że kryminalną opowieść można pokazać w "amerykańskim" stylu, gdzie akcja doskonale miesza się z dramatem oraz miejscami... czarną komedią. Serial Wojciecha Wójcika wręcz stał się odnośnikiem dla pozostałych produkcji tego gatunku, a sama "Ekstradycja" do dzisiaj jest ciepło wspominana przez fanów.

Multimedia

"Ekstradycja" była swoistą rewolucją w polskiej telewizji. Policyjny serial, który był osadzony tu i teraz, pozbawiony (początkowo) jakichkolwiek nawiązań do komunistycznej Polski, był czymś świeżym dla widzów. Wręcz mogli na ekranie telewizora oglądać fabułę, która niebezpiecznie przypominała to, co działo się w rzeczywistości...

Gwiazdą "Ekstradycji", czyli charyzmatycznym komisarzem Olgierdem Halskim, był Marek Kondrat. Serialowy Halski szalał na punkcie swojej małej córeczki, Basi, którą wychowywała jego siostra. W rolę sympatycznej Basi wcielała się Aleksandra Rosińska, która dzięki "Ekstradycji" stała się dziecięcą gwiazdą filmów i seriali.

Marek Kondrat pochwalił się swoją 2-letnią córką! Fani zachwyceni!Zobacz więcej

Aleksandra Rosińska urodziła się w 1988 roku. Zanim dołączyła do obsady "Ekstradycji", miała już spore doświadczenie ekranowe. W 1993 roku zagrała w filmie "Skutki noszenia kapelusza w maju", rok później wzięła udział w serialu "Zespół adwokacki" oraz spektaklu telewizyjnym "Anielka". Rok 1995 przyniósł głośną "Ekstradycję", a rok później przyszedł czas na kontynuację losów komisarza Halskiego.

W 1997 roku Aleksandra Rosińska zagrała w filmie "Kochaj i rób co chcesz" oraz serialach "Wojenna narzeczona" i "Boże podszewka". Oficjalna filmografię Aleksandry Rosińskiej zamyka "Ekstradycja 3" z 1998 roku.

Marek Kondrat i Renata Dancewicz zachwycali w kultowym serialu. Odnowiona produkcja wróciła na antenę TVP!Zobacz więcej

Aleksandra Rosińska nie zdecydowała się na karierę aktorską. Ukończyła Liceum im. Ruy Barbosy w Warszawie, a następnie skończyła Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Próbowała pracować w zawodzie, ale okazało się, że za bardzo ją to nudzi. Rosińska wyjechała do Brazylii, gdzie zafascynowała się kulturą brazylijską i zaczęła zajmować się muzyką! W międzyczasie na moment powróciła do telewizji; pojawiła się w programach "Apetyt na miłość" oraz "Take me out. Umów się ze mną".

Obecnie Aleksandra Rosińska w pełni poświęciła się muzyce. Tworzy jako Cris Mili i w sieci właśnie pojawił się jej nowy teledysk, który powstał do kompozycji pt. "Deszcz".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×