"Ekstradycja". Marek Kondrat kiedyś i dziś. Filmowy debiut zaliczył w wieku 11 lat! Tak się zmieniał kultowy Adaś Miauczyński

Marek Kondrat to jeden z tych aktorów, którego zna i starsze, i młodsze pokolenie. Filmy z jego udziałem mają dziś status kultowych, podobnie jak słynne dialogi z tychże. Odtwórca roli Adasia Miauczyńskiego filmowy debiut zaliczył już w wieku 11 lat, ale ponad dekadę temu zdecydował o przejściu na filmową emeryturę. Zobacz, jak zmieniał się Marek Kondrat. W galerii publikujemy wyjątkowe zdjęcia!

Multimedia

Marek Kondrat kiedyś i dziś. Tak się zmieniał kultowy Adaś Miauczyński

Marek Kondrat urodził się 18 października 1950 w Krakowie. To polski aktor teatralny i filmowy, lektor, piosenkarz, scenarzysta i reżyser, ale także przedsiębiorca. Filmy z jego udziałem w wielu przypadkach zyskały miano kultowych - jak choćby "Dzień świra", będący wciąż aktualnym komentarzem społeczeństwa.

Kultowa komedia kończy 15 lat! Oto 10 ciekawostek o filmie Marka Koterskiego! [GALERIA]Zobacz więcej

Marek Kondrat - debiut, kariera, osiągnięcia

Po raz pierwszy przed kamerą stanął jako dziecko, wcielając się w rolę Wawrzka, głównego bohatera w filmie historycznym "Historia żółtej ciżemki" (1961). Jednak uwagę krytyków i publiczności przykuł główną rolą w "Zaklętych rewirach" (1975), za którą otrzymał nagrodę tygodnika "Film" oraz Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za najlepszy debiut.

Kondrat współpracował z reżyserami, takimi jak Marek Koterski, Janusz Majewski, Władysław Pasikowski, Kazimierz Kutz, Juliusz Machulski i Andrzej Wajda. Trudno zliczyć wszystkie jego filmy - wystąpił m.in. w filmie "Smuga cienia" (1976), "Człowiek z żelaza" (1981), "Dziecinne pytania" (1981), "Danton" (1982), "Rok spokojnego słońca" (1984), "C.K. Dezerterzy" (1985), "Psy" (1992), "Szczur" (1994), "Kiler" (1997) i "Kiler-ów 2-óch" (1999) oraz w "Złoto dezerterów" (1998).

Agnieszka Włodarczyk wspomina trudne dzieciństwo. Plan filmowy miał być dla niej ucieczkąZobacz więcej

W filmach Marka Koterskiego ("Dom wariatów" (1984), "Dzień świra" (2002) i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" (2006) oraz rolę reżysera w "Nic śmiesznego" (1995)) wcielił się w Adasia Miauczyńskiego. Długo można by jednak wymieniać - poza tym, że występował jako aktor dał głos niejednej postaci, jest współautorem książki "E-lementarz internetu", a w 1991 r., wraz z Marleną Drozdowską, wydał album "Mydełko Fa", pastisz muzyki disco polo.

Kondrat 5 marca 2007 r. ogłosił zakończenie kariery aktorskiej, ostatnią rolę zagrał w filmie "Mała matura 1947" (2010).

Od modelki z licencją rajdowca po zdobywczynię Korony Ziemi. Tak się zmieniałaZobacz więcej

Marek Kondrat - życie prywatne

Przez wiele lat o życiu prywatnym aktora niewiele było wiadomo. Jego pierwszą żoną była Ilona Ludgarda Gagajek, magister ekonomii, z którą rozwiódł się w 2009 r. Ma z nią dwóch synów - starszy Mikołaj (ur. 8 lipca 1974) studiował dziennikarstwo i wystąpił u boku ojca w filmie "Słodko gorzki" (1996) oraz serialu TVP "Pokój 107" (1997), a następnie otworzył sieć sklepów z winami. Ich młodszy syn, Wojciech (ur. 3 lipca 1980), jest muzykiem w Filharmonii Warszawskiej.

O jego życiu zaczęto dyskutować, gdy okazało się, że Kondrat spotyka się z Antoniną Turnau, córką Grzegorza Turnaua. Para 19 września 2015 stanęła na ślubnym kobiercu, a w 2018 r. powitała na świecie córeczkę Helenę.

Zobacz, jak zmieniał się Marek Kondrat. W galerii publikujemy wyjątkowe zdjęcia!

Zobacz galerię

Ma 59 lat i figurę dwudziestolatki! Tak dziś wygląda niezapomniana Teresa z serialu PolsatuZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×