"Eli Roth. Historia horroru" Czy jesteśmy uzależnieni od strachu? Mrożąca krew w żyłach podróż do świata horroru [ZDJĘCIA]

Jak horror jako gatunek zmieniał się na przestrzeni lat, jaki miał wpływ na społeczeństwo oraz dlaczego fani gatunku są uzależnieni od uczucia strachu? Eli Roth ("Bękarty wojny") w serialu "Historia horroru" rozmawia z najważniejszymi twórcami gatunku i aktorami, którzy wspominają swoje najciekawsze role. Kiedy premiera?

Multimedia

"Eli Roth. Historia horroru" - premierowy odcinek w czwartek, 15.11.2018 o godz. 22:00 w AMC! - sprawdź program tv

"Eli Roth: Historia horroru" przedstawia mistrzów horroru – kultowe postaci oraz aktorów, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku. Zaproszeni goście przedstawiają najważniejsze spośród tematów podejmowanych w ramach gatunku, opowiadają o swoich inspiracjach oraz trudnościach napotykanych zarówno w przeszłości, jak i współcześnie.

Jaki horror lub serial grozy z 2018 roku wybrać na Halloween? [GALERIA+ZWIASTUNY]Zobacz więcej

Każdy z godzinnych odcinków zabierze widzów w mrożącą krew w żyłach podróż w głąb gatunku. Przekonamy się jak horror jako gatunek zmieniał się na przestrzeni lat, jaki miał wpływ na społeczeństwo oraz postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wierni fani gatunku są uzależnieni od uczucia strachu. W serii zobaczymy wywiady z takimi sławami jak Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Jason Blum, Robert Englund, Linda Blair, Tippi Hedren, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black, John Landis, Jamie Lee Curtis oraz wieloma innymi.

Przypomnijmy, że „AMC Visionaries” to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanych już serii „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” oraz „James Cameron: historia science fiction”, stacja AMC wyemituje jeszcze „AMC Visionaries: Rap Yearbook”.

Serial powróci z 2. sezonem! Wiemy, co wydarzy się w nowych odcinkach!Zobacz więcej

Dla wszystkich wielbicieli horroru, AMC przygotowało także specjalny cykl filmowy "Festiwal Strachu", w ramach którego w każdy listopadowy piątek zobaczymy mrożące krew w żyłach horrory i produkcje należące do klasyki gatunku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×