"Endeavour: Sprawy młodego Morsa" sezon 5. Brytyjski przebój o młodości inspektora Morse'a znowu w TV! Gdzie oglądać?

Pamiętacie brytyjski serial kryminalny o inspektorze Morsie? Miłośniku muzyki klasycznej z Oksfordu, stanowczo za dobrze wyedukowanym jak na policjanta, człowieku o romantycznych ciągotach, które staja się zaspokajać alkoholem, a w międzyczasie błyskotliwie rozwiązuje zagadki kryminalne? No więc „Endeavour” opowiada o początkach jego kariery. A przed nami już piąty sezon , w którym przez życie nowo promowanego sierżanta Endeavoura Morse'a — i całej elity Oxfordu — przetoczy się wkrótce potężna burza!

Multimedia

"Endeavour: Sprawy młodego Morsa" - premierowe odcinki w piątki o godz. 21:00 w Epic Drama! - sprawdź program tv

Młodziutki Endeavour Morse (rewelacyjny Shaun Evans) rzucił studia na Oksfordzie, przez krótki czas służył w Królewskim Korpusie Łączności, by w końcu wstąpić do policji. I tam pracuje już od dwóch lat, czyli trzech sezonów serialu, dzięki czemu my możemy podziwiać Oksford i arie operowe, których Endeavour jest miłośnikiem, uroczo tu pokazaną estetykę lat 60. dwudziestego wieku oraz nieodzownie niebanalne zagadki kryminalne.

Detektyw Endeavour Morse powraca! Co w nowym sezonie? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W 5. sezonie „lato miłości” 1967 roku to już tylko odległe wspomnienie. Nad światem zbierają się czarne chmury, a historia niemal 100-letniej jednostki Oxford City Police dobiega końca.
Zaczynamy w roku 1968. Morse zdał egzamin na sierżanta, a Oxford City Police staje się częścią większej formacji - Thames Valley Constabulary. W wydziale kryminalnym panuje atmosfera niepewności. Joan Thursday wraca do Oxfordu, ale wiele spraw związanych z jej zniknięciem w poprzednim roku i nieoczekiwaną propozycją Endeavoura pozostaje niewyjaśnionych. Przez życie nowo promowanego sierżanta Endeavoura Morse'a — i całej elity Oxfordu — przetoczy się wkrótce potężna burza, pozostawiając po sobie straszliwe spustoszenia.

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według gwiazd

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×