eryk kulm

"Polot" [RECENZJA]. Jeden z najlepszych debiutów na Młodzi i Film 2020 oraz być może jedna z ostatnich polskich premier tego roku? Oceniamy nowy film z Maciejem Musiałowskim!

Epidemia COVID-19 nie odpuszcza, a polskie kina są w kryzysie, który dla wielu z nich może być morderczy. Sytuacji nie pomaga fakt, że coraz więcej polskich producentów przesuwa premiery swoich filmów na nieokreślony czas, więc "Polot" może okazać się jednym z ostatnich polskich filmów, który w tym roku w ogóle doczekał się kinowej premiery. Oceniamy!

24.10.2020Recenzja

"Mowa ptaków" [RECENZJA]. Żuławski rozmawia z Żuławskim, czyli szalone i bezczelne kino z doskonałą rolą Sebastiana Fabijańskiego

10 lat - właśnie tyle musieliśmy czekać na nowy film Xawerego Żuławskiego, który wcześniej "Chaosem" oraz "Wojną polsko-ruską" udowodnił, że jest jednym z najciekawszych i najbardziej radykalnych polskich filmowców. Patrząc na jego najnowszy film, oparty na ostatnim scenariuszu nieodżałowanego Andrzeja Żuławskiego, jeszcze bardziej rozpaczam, że nigdy nie udało się mu doprowadzić do realizacji "Złego" Leopolda Tyrmanda. Sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po "Mowie ptaków"!

27.09.2019Recenzja

"Mowa ptaków". Sebastian Fabijański szaleje w zwiastunie nowego filmu Xawerego Żuławskiego!

Prezentujemy finalny zwiastun jednego z największych filmowych wydarzeń roku – „Mowy ptaków” w reżyserii Xawerego Żuławskiego, która będzie miała ogólnopolską premierę 27 września. Widz ma możliwość poznać głównych bohaterów filmu, granych przez takie gwiazdy jak Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Daniel Olbrychski czy Marta Żmuda Trzebiatowska. Trailer został jednocześnie przygotowany w taki sposób, by odbijał specyficzny, niepodrabialny klimat kina Andrzeja Żuławskiego i frazę jego niezwykłych dialogów.

10.09.2019Mowa ptaków

"Koniec widzenia". Nutka niedomówienia i zachwycająca Zofia Domalik [RECENZJA]

Zaryzykuję stwierdzenie, że zrealizowanie dobrego filmu krótkometrażowego jest w pewien sposób trudniejsze od zrobienia pełnometrażowej produkcji. O ile w pełnym metrażu ma się czas na odpowiednie wyeksponowanie bohaterów oraz opowieści, tak krótkometrażowa historia musi być wyrazista i mieć sens na przestrzeni kilku minut. Wielu twórców sobie z tym nie radzi, ale Grzegorza Mołdę i jego „Koniec widzenia” nie bez przyczyny zaproszono na festiwal do Cannes.

22.06.2017Recenzje

Cannes 2017. Gdyńska filmówka jedzie do Cannes! [ZDJĘCIA]

Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej zmierzy się z najlepszymi twórcami z całego świata podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Film Grzegorza Mołdy „Koniec widzenia” został zakwalifikowany do konkursu filmów krótkometrażowych i tym samym znalazł się w prestiżowym gronie dziewięciu najlepszych produkcji z całego świata, wybranych spośród 4843 zgłoszonych filmów. Konkursowa projekcja polskiego filmu – i zarazem światowa premiera - odbędzie się 27 maja.

16.05.2017Cannes 2017

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×