"Erynie". Netflix i TVP wspólnie nakręcą nowy polski serial? Coraz więcej na to wskazuje!

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że Telewizja Polska oraz Netflix planują wspólnie nakręcić nowy polski serial. Wówczas to brzmiało jak abstrakcja, jednak teraz coraz więcej wskazuje na to, że to egzotyczne połączenie rzeczywiście może dojść do skutku!

Multimedia

To wszystko jeszcze nie są oficjalne informacje, lecz plotki oraz doniesienia osób, które chcą zachować anonimowość, ale mówi się, że rozmowy między Telewizją Polską a Netfliksem mają być już bardzo zainteresowane.

Netflix oraz TVP mieliby połączyć siły przy serialowej ekranizacji powieści Marka Krajewskiego pt. "Erynie". Książka ta stanowi pierwszą część serii opowiadającej o przygodach komisarza Edwarda Popielskiego i rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu. Autor stosuje również skoki retrospekcyjne, które przenoszą czytelnika do Lwowa z roku 1939 i Wrocławia z lat 40. Głównym motywem fabularnym jest wątek kryminalny, a mianowicie skomplikowana sprawa brutalnego morderstwa.

TVP i Netflix stworzą razem serial? Ma to być adaptacja głośnej powieści!Zobacz więcej

Naturalnie wszelkie szczegóły odnośnie do projektu są na razie trzymane w tajemnicy. Podobno Netflix jest również zainteresowany włączeniem do swojej biblioteki niektórych dotychczasowych produkcji TVP, ale tutaj również nie znane są jeszcze szczegóły. Podobno amerykańska platforma chciała, żeby w ich bibliotece znalazł się serial "Rodzinka.pl", ale rozmowy na ten temat zakończyły się fiaskiem.

Współpraca na linii Netflix - Telewizja Polska może okazać się bardzo wygodna dla amerykańskiego giganta. W ten sposób nie będzie musiał nadzorować polskich realizacji, oddając je w ręce nadawcy publicznego, który nie tylko zrealizuje, ale również dostarczy Netfliksowi gotowy materiał.

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według polskich gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×