"Ethiopiques: Muzyka duszy". Dokument w reżyserii Maćka Bochniaka już dziś na festiwalu IDFA w Amsterdamie. Kiedy premiera TV? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Etiopski jazz - muzyka, którą pokochał świat, a jej wielbicielami są Jim Jarmusch, Patti Smith czy Robert Plant, stała się bohaterką nowego dokumentu HBO Europe "Ethiopiques: Muzyka duszy" w reżyserii Maćka Bochniaka. Europejska premiera odbędzie się 20 listopada na festiwalu IDFA w Amsterdamie, a już w niedzielę, 3 grudnia dokument pojawi się w HBO i HBO GO.

Multimedia

Maciek Bochniak, reżyser "Miliarda szczęśliwych ludzi" i "Disco polo", w swoim najnowszym filmie "Ethiopiques: Muzyka duszy" przybliża fenomen ethio-jazzu, zabierając widzów w niezwykłą podróż śladami jednego z najbardziej oryginalnych gatunków muzycznych XX wieku. Spotyka się z Francisem Falceto, który staje się jego przewodnikiem po skomplikowanej historii etiopskiej muzyki rozrywkowej.

Wspólnie docierają do rozproszonych po całym świecie jazzmanów, którzy opowiadają o swingujących latach 70., szalonych imprezach przy dźwiękach wykonywanej na żywo muzyki i Etiopii, której już nie ma. "Ethiopiques: muzyka duszy" to prawie pięć lat skrupulatnej pracy na trzech różnych kontynentach. Historie swojego życia w filmie opowiadają Girma Beyene, Amha Eshete, Mahmoud Ahmed czy Melake Gebre.

Film został wyprodukowany przez HBO Europe, Pokromski Studio i P'Artisan Filmproduktion przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Media Creative Europe.

"Ethiopiques: Muzyka duszy" (Ethiopiques: Revolt of the Soul) debiutuje dziś, 20 listopada na prestiżowym festiwalu IDFA (International Documentary Film Festival) w Amsterdamie. Polska premiera filmu w HBO i HBO GO została zaplanowana na niedzielę, 3 grudnia. W serwisie HBO GO dokument będzie dostępny od rana, natomiast w HBO zostanie wyemitowany o godz. 22.10. Powtórki odbędą się w środę, 6 grudnia w HBO2 o godz. 21.00 oraz w piątek, 8 grudnia o godz. 22.25, również w HBO2.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×