"Euforia". HBO cenzuruje nowy serial? Na planie był koordynator scen intymnych! Co jest zakazane?

"Euforia" to nowy serial HBO, o którym już przy okazji premiery pierwszego odcinka sporo się mówiło. W produkcji nie brakuje odważnych sen, w tym bardzo odważnych i brutalnych. Okazuje się, że twórcy nie mogli realizować wszystkich swoich pomysłów.

Multimedia

"Euforia" w poniedziałki o godz. 21:10 w HBO i HBO GO! - sprawdź program tv

Już pierwszy odcinek "Euforii" wywołał kontrowersje. Nowy serial HBO nie stroni od trudnych tematów i mocnych scen. Oglądając go można spodziewać się nagości, narkotyków, młodzieży uprawiającej seks w miejscach publicznych, a także gwałtu na nieletnich. Okazuje się jednak, że twórcy musieli przestrzegać pewnych zasad, których nie można było łamać.

Zapomnijcie o “13 powodach” Netflixa! Tak intymnego i realistycznego spojrzenia na życie nastolatków jeszcze nie było!Zobacz więcej

Autor serialu, Sam Levinson, w wywiadzie z "The Hollywood Reporter" opowiedział o ograniczeniach, jakie narzuciła mu stacja. Na planie obecna była koordynatorka scen intymnych, Amanda Blumenthal, która dbała o to, aby w trakcie zdjęć nie przekraczano granic intymności i komfortu aktorów. Levinson powiedział:

Istnieją przepisy prawne, według któreych na przykład, nie wolno uprawiać seksu na przednim siedzeniu. Zgodnie z umową można robić to jedynie na siedzeniu tylnym. Dlatego jeśli dwójka bohaterów całuje się na przednim siedzeniu, a zbliżenie przeradza się w pieszczoty lub coś podobnego, Amanda może powiedzieć coś w tylu: "Sam, musisz to wyciąć". Pytam: "Dlaczego? Przecież oni mają uprawiać seks", a w odpowiedzi słyszę "Umowa zakłada seks na tylnym siedzeniu, nie na przednim". Kontrakty zawarte z HBO są bardzo szczegółowe pod względem tego, co można, a czego nie można pokazać w serialu, bazując na tym, co jest zawarte w scenariuszu. Jest mnóstwo tego typu technicznych kwestii i to, co jest świetne w posiadaniu koordynatora scen intymnych na planie to fakt, że ja się nie muszę nimi zajmować.

Transpłciowa aktorka, która ma ojca pastora. Poznajcie niezwykłą historię serialowej JulesZobacz więcej

"Euforia" - o serialu

Bohaterką "Euforii" jest 17-letnia Rue Bennett (Zendaya). Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn (Hunter Schafer), która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi. Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy - wysportowany Nate Jacobs (Jacob Elordi), którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk, Maddy Perez (Alexa Demie), dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi, Chris McKay (Algee Smith), gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole, Cassie Howard (Sydney Sweeney), którą prześladuje jej erotyczna przeszłość, Lexi Howard (Maude Apatow), młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi wieloletnia przyjaciółka Rue, oraz Kat Hernandez (Barbie Ferreira), dbająca o figurę nastolatka, która odkrywa swoją seksualność.

Zobacz galerię

"Euforia" - zwiastun

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×