Europejskie Nagrody Filmowe 2016. Śmietanka europejskiego kina we Wrocławiu! [WIDEO]

Niemal wszyscy zaproszeni potwierdzają przyjazd na Europejskie Nagrody Filmowe. Długi czerwony dywan, ogromna ścianka i... Co jeszcze przygotowują w Europejskiej Stolicy Kultury na ceremonię rozdania ENF?

Multimedia

We Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury, trwają już ostatnie przygotowania do 29. Gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych. Organizatorzy prężą się jak mogą, by przygotować wszystko na czas. Przed Narodowym Forum Muzyki, w którym odbędzie się ceremonia, stanie ogromna ścianka i rozłożony zostanie długi czerwony dywan. Przejdą po nim m.in. Pierce Brosnan, Pedro Almodóvar, Isabelle Huppert i wielu więcej. Niemal wszyscy zaproszeni potwierdzają przyjazd na Europejskie Nagrody Filmowe.

EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE - CZYTAJ TAKŻE:

MACIEJ STUHR POPROWADZI GALĘ WE WROCŁAWIU [ZDJĘCIA]
PIERCE BROSNAN CHCE SPOTKAĆ SIĘ Z POLSKIMI FANAMI!

Ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki. Żeby się tam dostać, goście będą musieli przejść po czerwonym dywanie liczącym dobre kilkanaście metrów. Spora ma być także ścianka, na tle której fotografować będą się gwiazdy. Krzysztof Maj Dyrektor Europejskiej Stolicy Kultury przyznaje, że samo przejście przybyłych ości do NFM jest już niemałym logistycznym wyzwaniem.

    • Gdybyśmy założyli, że każda gwiazda robi sobie zdjęcia na ściance przez 50 sekund, a tych gwiazd przyjeżdża czterysta, to łatwo policzyć, że potrzebnych jest 300 minut. To jest wyzwanie, jak logistycznie zorganizować wejście wszystkich, żeby goście nie musieli przyjeżdżać na trzy godziny przed spektaklem. Budujemy bardzo długą ściankę, przygotowujemy kilka stanowisk reporterskich – mówi Krzysztof Maj i przyznaje z dumą, że przyjazd do Wrocławia zapowiadają niemal wszyscy zaproszeni goście. - Możemy spodziewać się plejady naprawdę wielu gwiazd: Pierce Brosnan, mówi się, że Hugh Grant, będzie Almodóvar, Wim Wenders... Cała śmietanka europejskiego kina będzie we Wrocławiu* - wskazuje.

Do Europejskiej Stolicy Kultury oprócz gwiazd przyjadą także dziennikarze z całej Europy. Ilość akredytacji z zagranicy i z polski przekracza trzy setki. Specjalnie dla nich zorganizowane zostanie specjalne centrum z super szybkimi łączami internetowymi, by na bieżąco mogli przygotowywać materiały z ceremonii wręczenia nagród i informować wszystkich tym co dzieje się na gali.

- Widzimy ogromne zainteresowanie Wrocławiem wśród dziennikarzy. Jednak to, że byliśmy Europejską Stolicą Kultury dało taki dodatkowy impuls do tego, żeby do Wrocławia przyjechać – przyznaje Krzysztof Maj.

10 grudnia to też święto dla samych Wrocławian, którzy już szykują się na spotkanie z Piercem Brosnanem. Aktor zapowiedział, że przed ceremonią ENF spotka się z fanami. Wszyscy będą mogli też poczuć atmosferę gali w Kinie Nowe Horyzonty, gdzie dla przybyłych kinomaniaków rozłożony zostanie czerwony dywan i transmitowana będzie ceremonia.

Będzie się działo!

Komentarze

Skomentuj
  • kwadracik (gość)

    Zrobienie sobie foci na ściance, wydarzeniem kulturalnym o randze światowej. Zaiste wysoką kulturę mają w tym Wrocławiu.

    10.12.2016 11:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×