Eurowizja 2016. Gdzie obejrzeć krajowe eliminacje do konkursu? [TRANSMISJA TV]

Już w sobotę, 5 marca odbędzie się koncert, w czasie którego telewidzowie wyłonią polskiego reprezentanta na tegorocznym konkursie Eurowizji. Gdzie go obejrzeć?

Multimedia

Komisja ekspertów i dziennikarzy muzycznych w składzie: Anna Will, Artur Orzech, Zygmunt Kukla, Robert Janowski i Waldemar Skowroński wybrała dziewięcioro wykonawców, którzy wystąpią w krajowych eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Do TVP napłynęło 88 zgłoszeń.

CZYTAJ TAKŻE:

PRESELEKCJE DO EUROWIZJI 2016. KTO BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POLSKĘ? [WIDEO]
WIEMY, KTO WYSTĄPI W KRAJOWYCH ELIMINACJACH EUROWIZJI [GALERIA]

Podczas koncertu eliminaczjnego widzowie swoimi głosami wybiorą zwycięzcę spośród następujących artystów: Natalia Szroeder ("Lustra"), Edyta Górniak ("Grateful"), Taraka ("In The Rain"), Aleksandra Gintrowska ("Missing"), Michał Szpak ("Color Of Your Life"), Margaret ("Cool Me Down"), Kasia Moś ("Addiction") , Dorota Osińska ("Universal") i Napoli ("My Universe").

Gdzie obejrzeć krajowe eliminacje do Eurowizji 2016?

Gospodarzem 61. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji będzie Szwecja, której reprezentant Mans Zelmerlow zwyciężył w 2015 r. w Wiedniu. Konkurs odbędzie się w dniach 10-14 maja 2016 r., a polskie eliminacje będą miały miejsce w siedzibie Telewizji Polskiej. Wezmą w nich udział wszyscy wyłonieni przez komisję artyści. Podczas koncertu zostanie przeprowadzone głosowanie SMS-owe, a całość poprowadzi Artur Orzech. Koncert pokaże TVP1 już w sobotę, 5 marca o godz. 21:25.

Kolejność występów artystów będzie następująca:
1. Taraka – In the rain
2. Napoli – My Universe
3. Natalia Szroeder – Lustra
4. Dorota Osińska – Universal
5. Kasia Moś – Addiction
6. Aleksandra Gintrowska – Missing
7. Michał Szpak – Color of Your Life
8. Margaret – Cool me down
9. Edyta Górniak – Grateful

Zobacz wideo!

Komentarze

Skomentuj
  • renata (gość)

    głosowałam na Górniak ale wygrał Szpak ok będę na na niego głosować ok jeśli wygrał baba chłop w zeszłym roku to nasz Szpak ma pierwsze miejsce na eurwizji

    05.03.2016 22:59

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×