Eurowizja 2016. Michał Szpak będzie reprezentował Polskę w Sztokholmie!

Za nami koncert, w czasie którego telewidzowie wyłonili polskiego reprezentanta na tegorocznym konkursie Eurowizji. Spośród dziewięciu kandydatów najlepszy według widzów okazał się Michał Szpak.

Multimedia

W czasie koncertu eliminacyjnego usłyszeliśmy dziewięć muzycznych propozycji, wyłonionych przez komisję ekspertów i dziennikarzy muzycznych w składzie: Anna Will, Artur Orzech, Zygmunt Kukla, Robert Janowski i Waldemar Skowroński. W krajowych eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpili: Taraka ("In The Rain"), Napoli ("My Universe"), Natalia Szroeder ("Lustra"), Dorota Osińska ("Universal"), Kasia Moś ("Addiction"), Aleksandra Gintrowska ("Missing"), Michał Szpak ("Color Of Your Life"), Margaret ("Cool Me Down") i Edyta Górniak ("Grateful").

Trzecie miejsce (18,49%) zajęła Edyta Górniak, drugie miejsce (24,72%) należy do Margaret.

Głosami widzów, na Eurowizję 2016 do Sztokholmu pojedzie Michał Szpak!

Tegoroczny konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Sztokholmie. To właśnie reprezentant Szwecji - Mans Zelmerlow - wygrał w 2015 r. w Wiedniu. Eurowizja 2016 odbędzie się w dniach 10-14 maja 2016 r. Koncert będzie transmitowany przez Telewizję Polską.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Tomi (gość)

    Pierdziele to czy szpak czy kto ...po co ja tu wogole kuzwa wlazilem..? Walic to ...

    10.05.2016 22:06
  • piateczek (gość)

    Jakby Michal byl pieknym facetem to by go wszysxy lubili niestety ludzie patrza tylko na wyglad !! Nie umieja zaakceptowac !! A Margaret wyszlaby i by pokazala pupe to jak najbardziej ludzia sie podoba . Nie nawidze takiego zachowania . Mowia o Michale s Margaret sie ubiera jak nie wiem . Znowu by ja obgadali ze prawie nago wychodzi !! Jak Cleo . Cycki Cleo to bylo cos okropne . Tam dzieci siedza na Eurowizji i musza ogladac cyce jak representowaly i nie wszyscy to lubia . Niech ludzie zachowuja cialo dla siebie a nie pokazuja calemu swiatu . Wez . Michal gratuluje . Michal to dobry wybor . Super glos tez ma fajna piosenke real hero

    08.04.2016 20:27
  • piwo (gość)

    Gratuluje . Duzo uwaza ze Margaret zeby reprezentowala to sie myla . Nie zmieniajcie wyboru . Prosze . Michal niech reprezentuje . Ta Margaret spiewa podroba Rihanny . Dosc ladna piosenka ale nadaje sie na radio nie na Eurowizje . To z Michalem mamy szanse . Nie oceniajcie wygladu tylko spiew !!!!! Jak zmienia wybor to nie ogladam Eurowizji ! Nie powinni zmieniac

    08.04.2016 20:19
  • mala (gość)

    Michal byl najlepszy i zajmie wysokie miejsce.Jak wam nie wstyd krytykowac swojego rodaka.zenada....a margaret na zywo wypada fatalnie w porownaniu do Michala.

    13.03.2016 19:58
  • BONA (gość)

    MICHAŁ - SUPER! NAWET , JAK NIE WYGRA , TO ZROBI KARIERĘ. DRUGI NIEMEN!

    09.03.2016 20:26
  • Ja (gość)

    Szpak Wspanialy! Ten gosc ma niesamowity glos! trzymam kciuki!

    08.03.2016 23:33
  • robinhooud (gość)

    i znowu odpadniemy, a on to niech tylko w damskie ciuszki sie przebieze i nadal nasladuje wurst. co za tandeta jak na eurowizje

    08.03.2016 18:29
  • bez sens (gość)

    Margeret wyglada na pierwsz lepsza w ubiorze pewnie by wyszla w majtkach nie pasuje jej makijarz i Doda tez by wyszla w majtkach a wy mowicie o wygladzie Michala wezcie dziewczyny to tylko by nagie wyszly :/

    08.03.2016 14:08
  • slicznie (gość)

    Jak byl Cleo to tylko cyce pokazywali a glos miala straszny . Kiedys mogly reprezentowqc nas tez Mateusz Ziolko , Szymon Wydra , Sylwia Grzeszczak , Andrzej Piaseczny lecz Michal tez super . Poco ludzie teraz zle komentuja jak sami go wybrali wez...ale on ma super ta piosenke

    08.03.2016 14:02
  • petitki (gość)

    Moim zdaniem super ze on jedzie . W koncu Polska wybrala kogos pozadnego . Michał ma super glos ktory pasuje na eurowizje . Zdolny glos . A nieltorzy ludzie mowia o nim zle bo cenia go za wyglad . A sie mowi nie liczy sie wyglad liczy sie to co sie ma w srodku . Niektorzy Polacy patrza na wyglad nie umieja zakceptowac a w Szwecji umieja i tym sie rozni Szwecja nikt nie patrzy na wyglad tylko jakim sie jest czlowiekiem . Czemu tylko kobiety majs wygrac . Wszyscy mysla o pieknosci a to nie najwazniejsze !!! .. A Michal moze ma styl taki tylko na scenie a nie prywanie tego nie wiem . Macie szanse na dojscie do czegosc w Eurowizje mysle

    08.03.2016 13:56
  • pasis (gość)

    Masakra jakas...Brak słów!!!

    06.03.2016 22:35
  • lel (gość)

    Ludzie chcecie wygrać?! niestety teraz nie wygracie bo Szpak jedzie:/

    06.03.2016 20:39
  • Karla (gość)

    Znowu musimy papugować. W tamtym roku wygrał czubek to myślimy , że tym raz kolejny pajac wygra . Ludzie zacznijcie myśleć. Za dużo popaprańców w tv.

    06.03.2016 16:39
  • Meg (gość)

    No i znowu nie ma po co jechac na Eurowizje!Kmpromitacja.

    06.03.2016 16:36
  • Karolina (gość)

    Dobra decyzja:)

    06.03.2016 16:28
  • Dorota (gość)

    Ja pierdole ja pierdole wasze gusta znowu nie trafia w Europę szpak odpadnie w półfinale zobaczycie zamias wybrać margaret lub Edytę aż szkoda tego komentować edyta i magi jestem z wami pewnie nie zechcą juz jechać na eurowizje stawiałam zwłaszcza na margaret moja kobieca intuicja podpowiada mi ze nawet jak przejdzie to nie zajmie wysokiego miejsca

    06.03.2016 16:17
  • Irma (gość)

    Piosenka margaret coll me down bedzie hitem w całej Europie jeszcze zobaczycie i pożałuje ie ze jej nie wybraliście co wy ludzie za gusta macie nierozumiem nikt z zagranicy nawet nie typował szpaka na dobre miejsce a wy i tak go wybraliście na bank polska znowu nie przejdzie mam takie przeczucie