Eurowizja 2016. W którym półfinale wystąpi Michał Szpak? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Telewizja Polska pokaże na swoich antenach dwa półfinały oraz finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Zmagania europejskich reprezentantów, a przede wszystkim Michała Szpaka, obejrzą widzowie TVP1, TVP HD, TVP Polonia oraz TVP Rozrywka. Kiedy wystąpi Szpak?

Multimedia

"Come together" – to hasło tegorocznej 61. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Telewizję Polską, a tym samym nasz kraj, zaprezentuje Michał Szpak, który w drugim półfinale (12 maja) zaśpiewa piosenkę pt. "Color of Your Life". Droga Michała do Sztokholmu prowadziła m.in. przez Amsterdam, Tel Awiw i Londyn, gdzie wystąpił na specjalnych koncertach promujących tegoroczne wydarzenie. Artysta tak to komentuje:

To był niezwykły czas, w którym poznałem wielu uczestników. Tworzyliśmy - jak sądzę - całkiem zgraną grupę, w której nie było czuć rywalizacji. Mój występ spotkał się z wielkim entuzjazmem w Amsterdamie, naprawdę czułem się ogromnie wzruszony. Tel Awiw to miejsce, które dodało mi energii, a w Londynie wystąpiłem w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w mieście. To ogromny zaszczyt móc dzielić tyle czasu z tak znakomitymi wykonawcami.

CZYTAJ TAKŻE:

JUSTIN TIMBERLAKE GWIAZDĄ FINAŁU EUROWIZJI 2016! [WIDEO+ZDJĘCIA]
"EUROWIZJA 2016. ZOBACZ, KTO REPREZENTOWAŁ POLSKĘ W POPRZEDNICH LATACH! [GALERIA]

Entuzjazm artysty dzieliła nie tylko publiczność w tych miastach czy internauci, którzy najczęściej odtwarzali jego występy, ale także bukmacherzy, których zakłady podniosły notowania Polaka o kilka pozycji.

W pierwszym półfinale konkursu (10 maja) wystąpią reprezentanci takich krajów, jak: Finlandia, Grecja, Mołdawia, Czechy, Rosja, Austria, Cypr, Islandia, Węgry. W drugim półfinale (12 maja) fani Eurowizji będą mogli głosować na: Litwy, Łotwy, Szwajcarii, Izraela, Australii, Danii, Ukrainy, Norwegii, Belgii, Słowenii, Macedonii, Ukrainy i Polski. W finale (14 maja) wystąpią zwycięzcy pierwszego i drugiego półfinału oraz wykonawcy z tzw."wielkiej piątki" czyli: Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, oraz przedstawiciel gospodarzy – Szwecji. Tradycyjnie, polskim komentatorem konkursu Eurowizji 2016 będzie Artur Orzech.

Wszystkie koncerty tegorocznej Eurowizji Telewizja Polska pokaże na żywo w Jedynce i TVP Polonia oraz powtórkowo w TVP HD i TVP Rozrywka. >> ZOBACZ PLAN TRANSMISJI EUROWIZJI 2016!

Komentarze

Skomentuj
  • ja (gość)

    super,wreszcie mamy szanse na czołówkę !!!!!!!

    10.05.2016 22:30
  • sz (gość)

    Brawo, Michał! Do Twoich piosenek ciągle się wraca :)

    01.05.2016 08:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×