Eurowizja 2017 FINAŁ. Wygrał Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois"! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Za nami finał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie! Tym razem triumfował Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois"!

Multimedia

W finale 62. Konkursu Piosenki Eurowizji usłyszeliśmy 26 piosenek. Wśród nich był utwór "Flashlight" wykonywany przez Kasię Moś. Polka wystąpiła na scenie jako druga. Koncert poprowadzili ukraińscy aktorzy, prezenterzy i komicy: Timur Miroshnychenko, Oleksandr Skichko i Volodymyr Ostapchuk.

Oni też reprezentowali Polskę na Eurowizji. Zobacz, jak sobie radzili!Zobacz więcej

Jako pierwszy na scenie w Kijowie zaprezentował się reprezentant Izraela IMRI z piosenką "I Feel Alive". Później pojawiła się Kasia Moś, która po raz kolejny pokazała, jak mocny ma głos. Po niej "Story of my life" zaśpiewał Naviband z Białorusi, a następnie reprezentant Austrii w iście bajkowym klimacie - Nathan Trent "Running On Air". Kolejna była Armenia - Artsvik "Fly With Me", a po niej Holandia - OG3NE "Lights and Shadows" i Mołdawia - Sunstroke Project "Hey Mamma" oraz Węgry - Joci Pápai "Origo".

Czas na faworyta - Włoch Francesco Gabbani zaśpiewał "Occidentali's Karma", a na scenie towarzyszył mu... goryl. Po nim Dunka Anja z utworem "Where I Am", a następie portugalski czarodziej Salvador Sobral z klimatyczną "Amar Pelos Dois". Kolejni wystąpili: Dihaj "Skeletons" (Azerbejdżan), Jacques Houdek "My Friend" (Chorwacja), Isaiah "Don't Come Easy" (Australia), piękna Demy "This is Love" (Grecja), Manel Navarro "Do It For Your Lover" (Hiszpania), JOWST "Grab The Moment" (Norwegia), Lucie Jones "Never Give Up On You" (Wielka Brytania), Hovig "Gravity" (Cypr), Ilinca ft. Alex Florea "Yodel It!" (Rumunia), Levina "Perfect Life" (Niemcy), O.Torvald "Time" (Ukraina), Blanche "City Lights" (Belgia), Robin Bengtsson "I Can't Go On" (Szwecja), Kristian Kostov "Beautiful Mess" (Bułgaria) oraz Alma "Requiem" (Francja).

Skandal podczas występu Jamali! Zobacz, co stało się na scenie [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Po występach konkursowych na scenie pojawiła się zwyciężczyni Eurowizji z 2004 roku - Rusłana, a laureatka zeszłorocznego konkursu Jamala zaśpiewała premierowo piosenkę "I believe in U". Prowadzący porozmawiali też z Mariam Mamadashvili z Gruzji- zwyciężczynią Eurowizji Junior 2016. Zakończono głosowanie i nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Głosowanie jury

Głosowali jurorzy z 42 krajów. Najwięcej punktów zdobyła Portugalia - 372, na drugim miejscu uplasowała się Bułgaria - 278, a na trzecim Szwecja - 218. Na kolejnych miejscach znalazły się: Austria, Holandia i Norwegia. Polska zajęła 23. miejsce otrzymując: 6 pkt od Azerbejdżanu, 1 pkt od San Marino, 7 pkt od Bułgarii, 2 pkt od Australii, 2 pkt od Białorusi, 4 pkt od Słowenii oraz 1 pkt od Czech.

Głosowanie widzów

W głosowaniu widzów Kasia Moś otrzymała 41 punktów i ostatecznie z sumą 64 punktów zajęła 22. miejsce. 126 punktów od widzów i 8. miejsce zajęła Szwecja. Na 7. miejscu znalazły się Węgry ze 152 punktami. 6. miejsce w głosowaniu widzów i 208 punktów przyznano Włochom. Na 5. miejscu znalazła się Rumunia, która otrzymała 224 punktów, a 4. miejsce i 255 punktów zdobyła Belgia. Trzecie miejsce w głosowaniu widzów i 264 punkty przypadło Mołdawii. Drugie miejsce i 337 punkty zdobyła Bułgaria, a na pierwszym z miejscu uplasowała się Portugalia (376 punkty). Po zsumowaniu punktów jurorów i widzów wiadomo już, kto został zwycięzcą.

Zwycięzcą 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017 został Salvador Sobral z Portugalii!

Zobacz galerię

Cleo o Kasi Moś: Wyszło bardzo fajnie, jestem dumna z Kasi

Komentarze

Skomentuj
  • pytanie (gość)

    Czy ten Portugalczyk jest upośledzony?Jeśli nie to nie rozumiem skąd ta wygrana!!!

    14.05.2017 12:01
  • Bożena (gość)

    To są rozgrywki polityczne!!!!Ja jestem za glosowaniem tylko widzów a nie komisji krajowych bo to nie ma nic wspólnego z muzyką !!!!!

    14.05.2017 10:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×