Eurowizja 2017. Kiedy TVP wyłoni polskiego reprezentanta?

Eurowizja 2017 odbędzie się w Kijowie - stolicy kraju, z którego pochodzi poprzednia zwyciężczyni, Jamala. Kto tym razem będzie reprezentował Polskę? Wiadomo już, kiedy poznamy polskiego przedstawiciela!

Multimedia

Jak co roku Telewizja Polska będzie transmistować zarówno polskie preselekcje, jak i półfinały oraz finał Konkursu Piosenki Eurowizji w 2017 roku. Okazuje się, że polskiego reprezentanta poznamy już niedługo. TVP ma zorganizować preselekcje już w lutym 2017 roku!

EUROWIZJA - CZYTAJ TAKŻE:

MARGARET WYGRAŁA EUROWIZJĘ! [ZDJĘCIA]
MICHAŁ SZPAK: GDYBY WSZYSTKO ODBYWAŁO SIĘ FAIR PLAY, MOGLIBYŚMY STANĄĆ NA PODIUM [WIDEO]

Poprzednim razem, w preselekcjach komisja konkursowa wybrała dziewięć piosenek, na które głosowali widzowie. Wygrał Michał Szpak z utworem "Color of Your Life" i na finale w Sztokholmie zajął 8. miejsce. Wygrała Jamala z Ukrainy, dlatego kolejna edycja odbędzie się u naszych wschodnich sąsiadów.

Jak dotąd, spośród polskich artystów historycznego wyczynu dokonała Edyta Górniak, która w 1994 roku zaśpiewała "To nie ja" i zajęła 2. miejsce. Na Eurowizji byli także m.in. Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny, Ich Troje, Blue Cafe oraz Donatan & Cleo. Kto wystąpi tym razem? Przekonamy się już wkrótce! Macie swoich faworytów?

Komentarze

Skomentuj
  • pawel (gość)

    Nalia szroeder powinna repreznowaćpolske podczas 62 konkursu piosenki eurowizji 2017 zpiosenką powietrze ponieważ jest bardzo melodyjna i uwazam ze nadaje sie na ten konkurs

    27.12.2016 18:26
  • olamarek (gość)

    Ja osobiście jestem za Sylwią Grzeszczak.Ona zdecydowanie powinna reprezentować Polskę.

    09.12.2016 18:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×