Eurowizja 2019 - 1. PÓŁFINAŁ, 14.05.2019. Porażka Polski na Eurowizji! Kto okazał się lepszy od zespołu Tulia?

Za nami 1. półfinał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na scenie w Tel-Awiwie zaprezentowało się 17 wykonawców, ale tylko 10 mogła trafić do finału. Sprawdźcie, kto zaśpiewa w finale Eurowizji 2019!

Multimedia

FINAŁ KONKURSU PIOSENKI EUROWIZJI 2019 W SOBOTĘ, 18 MAJA, O GODZINIE 21.00 NA ANTENIE TVP1

Jako pierwsza na scenie pojawiła się reprezentantka Cypru, która zaśpiewała piosenkę "Replay". Następnie przyszedł czas na reprezentantów Czarnogóry i piosenkę "Heaven". Trzeci występ to zawodnicy z Finlandii i utwór "Look Away". Jako czwarte na scenie pojawiły się reprezentantki Polski - zespół Tulia, która zaprezentował kompozycję "Pali się (Fire of Love)".

Numer pięć to ekipa ze Słowenii i nastrojowa piosenka "Sebi". Czechy na scenie pojawiły się jako szóste, wykonując kompozycję "Friend of a Friend". Z numerem 7. pojawił się reprezentant Węgier, który zaśpiewał "Az én apám". Później przyszedł czas na wokalistkę z Białorusi - 16-latka wykonała numer "Like It".

Tulia wycofa się z konkursu w ostatniej chwili? Znani apelują do zespołu!Zobacz więcej

Z numerem 9 sceną zawładnęła reprezentantka Serbii, która zaśpiewała piosenkę "Kruna". Numer 10 to młody reprezentant Belgii i utwór "Wake Up". Następnie mikrofon przejął zawodnik z Gruzji, prezentując numer "Sul tsin iare". Z Australii do Tel-Awiwu przyjechała Kate Miller-Heidke, która zaśpiewała "Zero Gravity".

Islandia to niezależna formacja Hatari i mroczna piosenka "Hatrið mun sigra". Estonię w tym roku reprezentował... Szwed, który zaśpiewał piosenkę "Storm". Reprezentant Portugalii sprawdził się w piosence "Telemóveis". Grecję reprezentowała Katerine Duska, która zaśpiewała "Better Love". Na koniec przyszedł czas na reprezentanta San Marino i piosenkę "Say Na Na Na".

Po wszystkich konkursowych występach przyszedł czas na wywiad ze zwyciężczynią ubiegłorocznej Eurowizji Junior, Roksaną Węgiel, która zaprosiła wszystkich do Polski, a konkretnie do Gliwic, gdzie w tym roku odbędzie się finał Eurowizji dla dzieci

DO FINAŁU EUROWIZJI 2019 AWANSOWALI:

GRECJA
BIAŁORUŚ
SERBIA
CYPR
ESTONIA
CZECHY
AUSTRALIA
ISLANDIA
SAN MARINO
SŁOWENIA

Źródło: Associated Press/x-news

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Zawiedziona (gość)

    Panie Kurski przeszedł pan samego siebie.Tulia zadecydowała. Kończ waść oszczędź wstydu.

    19.05.2019 12:34
  • Lol (gość)

    Wycie kobiet, przerażająca nuta.. ja bym na nich niezaglosowala napewno mimo ze jestem polka😁

    17.05.2019 10:44
  • Zawstydzona (gość)

    Panie z zespołu Tulia - nie zawstydzajcie Polek. One się tak nie ubierają. Mają więcej smaku.

    16.05.2019 17:28
  • Zawstydzona (gość)

    Panie z zespołu Tulia - nie zawstydzajcie Polek. One się tak nie ubierają. Mają więcej smaku.

    16.05.2019 17:28
  • Ana (gość)

    Wiedziałam że Polska odpadnie . Zamiast wziąść innego wykonawcę między innymi : Sylwia Grzeszczak , Margaret czy Sarsa . One by pokazały.

    16.05.2019 14:56
  • Twoja Stara (gość)

    Eurowizja sama w sobie jest do odbytu, więc Polacy mogli to przewidzieć, że z taką piosenką odpadną. Tam trzeba coś do słuchania i tańczenia, a nie do śpiewania. Ale cóż, pozostało tylko liczyć na to, że za rok Polacy zobaczą na oczy czym naprawdę jest Eurowizja, i że wezmą kogoś, kto bardziej będzie pasował do tego programu.

    15.05.2019 14:03
  • Euroman PL (gość)

    Podłączyć ten fire love do rytmicznych rytmòw zamiast wydzierać się na 4głosy może coś by z tego było ps.next year! Ps.piękne korony brawo girls

    15.05.2019 13:18
  • Iza (gość)

    Tragedia na festiwal z taką piosenka Nuda...i kicz

    15.05.2019 11:58
  • Ellie (gość)

    Tyle lat w Eurowizji i nie rozumiemy, co się tam sprzedaje. Nie ma melodii do ucha, nie ma rytmu, to nie może chwycić. Źeby nie można było napisać stosownej do okazji piosenki. Tłumaczeniamuzyków, kompozytorów. ..O co tu chodzi!

    15.05.2019 11:22
  • Ewa /gość / (gość)

    Wiedziałam że odpadniemy. Z taką piosenka. Ze tez zawsze wysyłamy na Eurowizje byle co.

    15.05.2019 11:04
  • Magda (gość)

    Czemu polska wybiera zawsze jakieś gniot. Weźcie coś pod nogę żeby wpadło w ucho a nie takie coś. Nie mam nic do takiego folkloru ale to nie jest utwór na eurowizje. Tam musi być coś skoczngo dajcie c-boola Margaret ja znają na zachodzie to będą na nią głosować

    15.05.2019 10:48
  • Vip (gość)

    Lepiej byłoby Sławomira wysłać ale sami sobie wybraliśmy taki zestaw

    15.05.2019 10:05
  • Hujowizna (gość)

    Haha takie równo że słuchać się nie da haha

    15.05.2019 09:57
  • Rozczarowana (gość)

    Pomijając cały aspekt eurowizyjnej tandety, Polska wypadła fatalnie...Dlaczego choćby angielskiego nie wplotły więcej w ten folklor?... Bardzo ryzykowny występ i absolutnie spodziewałam się tego- kiedy wreszcie decyzyjni pojmą, że Eurowizja to nie konkurs narodowego folkloru a komercyjna papka, która ma wpadać w ucho - albo bierzemy w tym udział i wysyłamy adekwatne ku temu osoby albo wycofajmy się... Also..poszukajmy kogoś na miarę wygranego z Portugalii - oryginalnie i bez zbędnej otoczki...

    15.05.2019 09:26
  • Aba (gość)

    Na dożynki przyjdzie jeszcze czas

    15.05.2019 09:17
  • Anonimus (gość)

    Masakra...sama nic nie zrozumiałam z ich 'śpiewania'. Już lepiej byłoby Sławomira wysłać. Przynajmniej ludzie by się pobawili...

    15.05.2019 09:07
  • Maryla (gość)

    Tragedia! Stać nas na więcej. A te Panie powinny śpiewać na dożynkach! Skąd Kurski wziął ten zespół, chyba z wiejskiej remizy?wstyd!!!

    15.05.2019 09:01
  • Malgorzata (gość)

    Wszyscy krytykują nasz zespół na Eurowizji i Ministra Kurskiego ,że wysłał dziewczyny.SMIECH. SAMI WYBRALISCIE i SAMI W POLSCE WYBRALISCIE TEN ZESPOL.TO JUZ W TEDU BYLO WIADOMO ZE TO PORAZKA.

    15.05.2019 08:38
  • Kasia (gość)

    Dla sluchaczy byla to melodia na jedną nute!! Wykrzyczana na jednym poziomie.... Kto wybiera piosenki na eurowizje????

    15.05.2019 08:34
  • Andrzej (gość)

    Chujnia jakich mało

    15.05.2019 08:21
NowszeStarsze