Eurowizja 2019 - DRUGI PÓŁFINAŁ, 16.05.2019. Zacięta walka faworytów o finał! Kto przeszedł dalej? Posłuchaj wszystkich piosenek konkursowych!

Eurowizja 2019 - drugi półfinał za nami. Wykonawcy z 18 państw zaprezentowali się na scenie w Tel Awiwie, walcząc o awans do wielkiego finału. Wśród nich m.in. faworyci internautów - reprezentant Holandii - Duncan Laurence oraz Sergey Lazarev z Rosji. Sprawdźcie, kto zaśpiewa w finale Eurowizji 2019!

Multimedia

Eurowizja 2019, drugi półfinał - co się wydarzyło? Kto awansował do wielkiego finału?

Drugi półfinał Eurowizji 2019 poprowadzili Erez Tal, Bar Refaeli i Assi Azar. W drugim półfinale 64. Konkursu Piosenki Eurowizji usłyszeliśmy reprezentantów następujących państw: Armenia, Irlandia, Mołdawia, Szwajcaria, Łotwa, Rumunia, Dania, Szwecja, Austria, Chorwacja, Malta, Litwa, Rosja, Albania, Norwegia, Holandia, Macedonia i Azerbejdżan. DO ścisłego finału awansowało 10 krajów, które zebrały najwięcej głosów widzów i jury w systemie 50/50.

Szokujące słowa Margaret: "Dajcie se siana z tą Eurowizją!"Zobacz więcej

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się wokalistka Serbuk z Armenii z utworem "Walking Out". Sarah McTernan z Irlandii zaśpiewała "22". Mołdawię reprezentowała Anna Odobescu. Trenerka śpiewu wykonała piosenkę "Stay". Z numerem 4. na scenie w Tel Awiwie pojawił się Luca Hänni ze Szwajcarii, który zaśpiewał "She Got Me". Carousel z Łotwy zaśpiewała indie popową kompozycję "That Night".

Tuż po nich o miejsce w finale Eurowizji 2019 z piosenką "On a Sunday" walczyła Ester Peony z Rumunii. "Love Is Forever" do propozycja Leonory z Danii, która ma też na swoim koncie spore sukcesy jako łyżwiarka figurowa. Faworyzowaną w tym roku Szwecję z numerem 8. reprezentował John Lundvik z utworem "Too Late for Love". Po jego występie do głosu doszła wokalistka z Austrii – PÆNDA, która wykonała utwór o przekraczaniu swoich granic pt. "Limits".

Jako 10. w drugim półfinale wystąpił reprezentant Chorwacji - Roko. Zaśpiewał "The Dream". Maltę reprezentowała 18-letnia Michela z kompozycją "Chameleon". Jurij Veklenko z Liwy zaśpiewał "Run with the Lions". Z numerem 13. na scenie pojawił się Sergey Lazarev z Rosji, który zaprezentował utwór "Scream". Wokalista był bliski wygrania Eurowizji w 2016 roku. Zajął wtedy 3. miejsce, ale w głosowaniu widzów był 1.

Porażka Polski na Eurowizji! Kto okazał się lepszy od zespołu Tulia?Zobacz więcej

Jonida Maliqi z Albanii zaśpiewała "Ktheju tokës". Następnie przyszedł czas na "Spirit in the Sky" w wykonaniu trio KEiiNO z Norwegii. Z numerem 13. na scenie zaprezentował się faworyt tegorocznej Eurowizji - Duncan Laurence z Holandii, który zaśpiewał emocjonalną kompozycję pt. "Arcade". Tuż po nim na scenie pojawiła się Tamara Todevska reprezentująca Macedonię Północną z utworem "Proud". Rywalizację w drugim półfinale Eurowizji 2019 zakończył Azerbejdżan i Chingiz z mocną propozycją pt. "Truth".

Eurowizja 2019 - w drugim półfinale do finału awansowali:

 • Północna Macedonia
 • Holandia
 • Albania
 • Szwecja
 • Rosja
 • Azerbejdżan
 • Dania
 • Norwegia
 • Szwajcaria
 • Malta

Posłuchaj wszystkich piosenek konkursowych>>

Przypominamy, że Izrael uzyskał prawo organizowania Eurowizji po zwycięstwie Netty w roku 2018 na Eurowizji w Lizbonie. Konkurs Piosenki Eurowizji to jedno z najpopularniejszych widowisk telewizyjnych na świecie. Co roku ogląda go ok. 200 mln widzów. Eurowizja to także najstarszy cykliczny, muzyczny program w historii telewizji. Od 1956 roku telewizyjni nadawcy publiczni zrzeszeni w EBU wystawiają swoich reprezentantów w koncercie z udziałem publiczności, który transmitowany jest na całym świecie. Konkurs Eurowizji dzieli się na dwa półfinały i finał.

FINAŁ KONKURSU PIOSENKI EUROWIZJI 2019 W SOBOTĘ, 18 MAJA, O GODZINIE 21.00 NA ANTENIE TVP1

Źródło: Associated Press/x-news

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×