Eurowizja 2019 - FINAŁ, 18.05.2019. Madonna wystąpiła na scenie w Tel Awiwie! Wygrał Duncan Laurence z Holandii z piosenką "Arcade"!

Za nami finał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019! Przedstawiciele 26 krajów wystąpili na scenie w Tel Awiwie, a gościem specjalnym była sama Madonna! Kto wygrał Eurowizję? Kim jest nowy zwycięzca konkursu?

Multimedia

Eurowizja 2019 FINAŁ - co się wydarzyło?

Widzów Eurowizji 2019 przywitała zeszłoroczna zwyciężczyni - Netta, dzięki której konkurs tym razem odbywa się w Izraelu. Podczas prezentacji przedstawicieli krajów, które dostały się do finału na scenie pojawiły się też reprezentanci Izraela z wcześniejszych lat - Dana International, Ilanit oraz Nadav Guedj.

Szokujące słowa Margaret: "Dajcie se siana z tą Eurowizją!"Zobacz więcej

Występy konkursowe rozpoczęła reprezentantka Malty - 18-letnia Michela z piosenką "Chameleon". Druga na scenie pojawiła się Jonida Maliqi z Albanii, która zaśpiewała przejmujący utwór "Ktheju tokës". Po niej Czech Lake Malawi całkiem zmienił klimat wykonując "Friend of a Friend". Następne wystąpiły S!sters z Niemiec i zaprezentowały się w utworze "Sister". Kolejny był jeden z tegorocznych faworytów - reprezentujący Rosję po raz drugi Sergey Lazarev z piosenką "Scream". Była łyżwiarka figurowa, Leonora z Danii przygotowała utwór "Love Is Forever", który zaśpiewała w czterech językach.

Później na scenie pojawili się kolejno: Turek Serhat reprezentujący San Marino z piosenką "Say Na Na Na", Tamara Todevska (Północna Macedonia) z "Produd", John Lundvik (Szwecja) z "Too Late For Love", słoweński duet Zala Kralj & Gašper Šantl z "Sebi", Tamta z Cypru i jej "Replay', Duncan Laurence (Holandia) z "Arcade", Katerine Duska (Grecja) z "Better Love", reprezentant gospodarzy Kobi Marimi z "Home", KEiiNO (Norwegia) z "Spirit in the Sky", Michael Rice (Wielka Brytania) z "Bigger Than Us", Hatari (Islandia) z "Hatrið mun sigra", Victor Crone (Estonia) z "Storm", ZENA (Białoruś) z "Like it", Chingiz (Azerbejdżan) z "Truth", Bilal Hassani (Francja) z "Roi", Mahmood (Włochy) z "Soldi", Nevena Božović (Serbia) z "Kruna", Luca Hänni (Szwajcaria) z "She Got Me". Dwa ostatnie występy to kosmiczna Kate Miller-Heidke (Australia) z "Zero Gravity" oraz Hiszpan Miki z piosenką "La Venda".

Skandal z zespołem Hatari z Islandii w roli głównej. Polityka znowu wzięła górę nad muzyką?Zobacz więcej

Po wszystkich występach konkursowych otwarto głosowanie, a na scenie pojawili się zwycięzcy i uczestnicy poprzednich edycji konkursu Eurowizji: odmieniona Conchita Wurst, Mans Zelmerlöw, Eleni Foureira, Verka Serduchka i Gali Atari, którzy zaśpiewali wymiennie swoje eurowizyjne piosenki. Wystąpiła też Netta, która zaprezentowała swój nowy singiel. Wszyscy jednak czekali na największą gwiazdę - Madonnę. Amerykanka wykonała kompilację kilku swoich przebojów, w tym m.in. "Like a prayer". Nie dało się jednak ukryć, że występy na żywo nie są mocną stroną wokalistki. Przynajmniej pod względem wokalnym.

Czas na ogłoszenie wyników. Polska przekazała swoje 12 punktów Australii. Po łączeniu ze wszystkimi krajowymi reprezentantami jury, w czołowej trójce byli: Szwecja (239 pkt), Północna Macedonia (237 pkt) i Holandia (231 pkt). Z kolei w głosowaniu widzów najlepiej ocenione zostały: Norwegia (291 pkt), Holandia (261 pkt) i Włochy (253 pkt). Po dodaniu wszystkich punktów zwycięzca został wyłoniony!

64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 wygrała Holandia - Duncan Laurence z piosenką "Arcade"!

Zobacz galerię

Źródło: Associated Press/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Rozbolałe ucho (gość)

    Dlaczego nie piszecie, że Madonna okropnie fałszowała?

    19.05.2019 09:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×