Eurowizja 2019. Skandal z zespołem Hatari z Islandii w roli głównej. Polityka znowu wzięła górę nad muzyką?

Eurowizja 2019 za nami. Konkurs odbył się raczej bez żadnych komplikacji, ale doszło do jednego incydentu, który zaburzył nieco bezproblemowy przebieg koncertu. Jego autorem był zespół Hatari z Islandiij. Czy polityka znowu wzięła górę nad muzyką?

Multimedia

W sobotni (18.05) wieczór Duncan Laurence z Holandii wygrał 64. Konkurs Piosenki Eurowizji. Ballada "Arcad"e podbiła serca widzów i słuchaczy. 25-latek dzielnie walczył w głosowaniu ze Szwecją. Wysoko w stawce był też zespół Hatari z Islandii, który zaprezentował piosenkę będącą połączeniem twórczości Depeche Mode i Iron Maiden. "Hatrið mun sigra" mówi o tym, że Europejczycy sami siebie zabijają kapitalizmem. Występ w klimacie BDSM był trudny w odbiorze i zdecydowanie różnił się od pozostałych. Co ciekawe, to właśnie ten zespół zebrał najwięcej głosów od polskiej publiczności.

Odmieniona Conchita Wurst i fałszująca Madonna! Kto wygrał tegoroczną Eurowizję w Izraelu?Zobacz więcej

Oprócz występu na scenie Hatari zapisze się na kartach historii Eurowizji również z powodu incydentu, którego zespół był autorem. Podczas przekazywani punktów przez prowadzących, członkowie Hatari pokazali flagę Palestyny. Widownia zaczęła buczeć i gwizdać, a Hatari szybko zniknęli z ekranu. Jak się okazuje, gest mający być wyrazem poparcia dla Palestyny i jednocześnie obnażeniem hipokryzji Izraela, może mieć poważne konsekwencje. W oficjalnym oświadczeniu organizatorów Eurowizji podkreślone jest, że konkurs miał być wydarzeniem apolitycznym, a pokazanie flagi Palestyny było wbrew regulaminowi. "Konsekwencje tego zachowania zostaną przedyskutowane przez zarząd konkursu po finale" - czytamy w oświadczeniu.

W tegorocznym konkursie w finale walczyły: Malta, Albania, Czechy, Niemcy, Rosja, Dania, San Marino, Macedonia Północna, Szwecja, Słowenia, Cypr, Holandia, Grecja, Izrael, Norwegia, Wielka Brytania, Islandia, Estonia, Białoruś, Azerbejdżan, Francja, Włochy, Serbia, Szwajcaria, Australia, Hiszpania.

25 lat temu Edyta Górniak oczarowała świat piosenką "To nie ja"! Jak zmieniła się wokalistka?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Szary człowiek (gość)

    Wolna Palestyna! Hatari totalny sztos. Czekamy na koncert w Polsce!!!

    20.05.2019 08:41
  • Llokoo (gość)

    Skandal to jest holocaust Palestyczków!

    19.05.2019 23:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×