Eurowizja 2019. Spór o krzyż z teledysku Tulii. Klip "Fire of Love (Pali się)" został ocenzurowany?

Tulia będzie reprezentować Polskę na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie. Konkursowa piosenka to "Fire of Love (Pali się)", do której zaprezentowano już teledysk. Pojawiły się jednak głosy, że klip został ocenzurowany. Jaka jest prawda?

Multimedia

"Fire of Love (Pali się)" to przerobiona na potrzeby Eurowizji piosnka "Pali się" grupy Tulia. W związku z tym, że dograne zostały anglojęzyczne wersy, musiał też powstać nowy teledysk do utworu. Okazuje się, że inny język nie jest jedyną zmianą - internauci dopatrzyli się braku krzyża, przy którym przechodzą wokalistki w pierwotnej wersji klipu. Czy to cenzura?

Tulia prezentuje piosenkę konkursową! Dziewczyny w Tel Avivie zaśpiewają w dwóch językach!Zobacz więcej

Na oficjalnych profilach Tulii w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie "w związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w internecie, jakoby teledysk do utworu "Fire of Love (Pali się)" został poddany cenzurze:

Oświadczamy, iż montaż wykonywany był nie przez zespół osobiście, a usunięcie kilku scen z pierwotnej wersji videoklipu, w tym, m.in. sceny z krzyżem, wynikało z interpretacji zapisów dotyczących zgłaszanych piosenek do konkursu. Montaż służył dopasowaniu czasu obrazu do czasu trwania piosenki w wersji konkursowej. Podkreślamy z całą stanowczością, że nie był to w żadnym wypadku akt cenzury. Jednocześnie podkreślamy, iż członkinie zespołu jak i całe ich otoczenie zawsze z należytym szacunkiem podchodzą do symboli religijnych, obyczaju i kultury.

Wskazuje się bowiem, że regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych. Wyjaśnień od wytwórni, do której należy Tulia zażądał prezes TVP, Jacek Kurski. W wypowiedzi dla wPolityce.pl zapewnił, że nikt z TVP nie był pytany ani nie zgodził się na usunięcie z teledysku ujęć z krzyżem. Półfinały i finał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 odbędą się w dniach od 14 do 18 maja w Tel Avivie.

Finałowy koncert odbędzie się w Gliwicach! Roksana Węgiel na scenie ponownie zaprezentuje zwycięską piosenkę?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Miśka (gość)

  a no, afera z niczego, skoro taki jest regulamin to chyba normalne ze trzeba sie do niego stosowac chcac brac udział w konkursie, nie wiem po co sie doszukiwac drugiego dna i na sile szukac winowajcy

  17.03.2019 17:03
 • lolusia (gość)

  Wielka mi afera, to tylko zniknął jeden element i to nie bo ktoś sobie tak wymyślił, tylko trzeba było to zrobić zgodnie z regulaminem. A jeszcze mieć pretensje do wytwórni, czy zespołu czy jeszcze tam kogoś to dla mnie jest głupota.

  17.03.2019 16:41
 • Luiza (gość)

  wydawca to wydawca, producent to producent, niestety nie wszyscy wiedza jak widac kto czym sie zajmuje

  16.03.2019 22:43
 • Lidka (gość)

  Ciekawi mnie czemu ktokolwiek żąda wyjaśnień od wytwórni która nie odpowiada za teledysk, od tego jest producent teledysku.

  16.03.2019 22:35
 • Mwz (gość)

  Murowana wygrana.

  14.03.2019 20:11
 • Magda (gość)

  Najlepiej to olać całą tę Eurowizję.

  14.03.2019 14:33
 • Fan (gość)

  Ezopowe krętactwo. Nikt nie ocenzurował samo znika !!! Skończą z Bożą pomocą jak REAL po odgryzieniu krzyża od korony ! Będzie klapa !

  14.03.2019 12:20
 • Cypis (gość)

  Bardzo dobrze niech zabraniaja symboli religijnych, moze wkoncu wiara zaginie z tego swiata

  14.03.2019 12:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×