Eurowizja 2019. Tulia czarnym koniem konkursu w Tel Awiwie? W którym półfinale wystąpi polski zespół? [TRANSMISJA TV]

Już 18 maja odbędzie się finał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Izraelu! Wcześniej widzowie będą mogli obejrzeć dwa półfinały. W którym z nich wystąpi polski reprezentant - zespół Tulia? Kiedy transmisja tv Eurowizji 2019 w Tel Awiwie? Oto szczegóły!

Multimedia

Konkurs Piosenki Eurowizji to wyjątkowe widowisko telewizyjne, w którym przedstawiciele biorących w nim udział krajów, na żywo wykonują jeden utwór muzyczny. Dzięki wygranej Netty w 2019 roku 64. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Izraelu. Organizowana od 1956 roku paneuropejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), gromadzi każdego roku przed telewizorami setki milionów widzów.

Madonna wystąpi w finale Eurowizji w Tel Awiwie!Zobacz więcej

Eurowizja 2019 - kiedy wystąpi Tulia?

Reprezentantem Polski w tym roku jest zespół Tulia. Panie zaprezentują utwór "Fire of Love (Pali się)" w pierwszym półfinale, który odbędzie się we wtorek, 14 maja. Występy będzie można oglądać na antenie TVP1 od godz. 21:00. Przewidziana jest także bezpłatna transmisja online na stronie eurowizja.tvp.pl. Dwa dni później (16 maja) zorganizowany będzie drugi półfinał, a w sobotę, 18 maja odbędzie się finał 64. Konkurs Piosenki Eurowizji w Izraelu.

Tulia ma już za sobą pierwszą próbę na scenie w Tel Awiwie. Do Polski docierają głosy wskazujące na to, że zespół ma spore szanse zostać czarnym koniem tegorocznego konkursu. Oryginalne ludowe brzmienia mogą zrobić wrażenie na europejskiej publiczności. Nie bez znaczenia ma też wyjątkowa prezentacja wokalistek zespołu.

W międzynarodowym głosowaniu wybierany jest tylko jeden zwycięzca, z wyjątkiem widowiska w 1969 roku, kiedy pierwsze miejsce z taką samą liczbą punktów, zajęli reprezentanci czterech państw: Francji. Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zgodnie z regulaminem konkursu kraj, który zwycięży będzie organizatorem widowiska w roku kolejnym. Przypomnijmy, że w 2018 roku Polskę reprezentowali Gromee i Lukas Meijer z piosenką "Light Me Up". Muzycy nie awansowali do finału.

Spór o krzyż z teledysku Tulii. Klip "Fire of Love (Pali się)" został ocenzurowany?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Dawid (gość)

  Polska jak zawsze zajmie ostatnie miejsce na tej paradzie. Dajcie sobie spokój. Polska nie ma szans w konkursie Eurowizji przez najbliższe 20 lat aby wygrać.

  14.05.2019 17:21
 • Poseł (gość)

  To wszystko polityka

  09.05.2019 21:33
 • Poseł (gość)

  To wszystko polityka

  09.05.2019 21:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×