Eurowizja 2020. Alicja Szemplińska pokazała teledysk do "Empires"! Podbije Europę mimo krytycznych opinii rodaków?

Alicja Szemplińska pokazała teledysk do "Empires"! To właśnie ten utwór będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Klip zyskał ogromną popularność w sieci. Czy dzięki niemu Alicja podbije Europę mimo krytycznych opinii rodaków?

Multimedia

Alicja Szemplińska "Empires" - teledysk

Dzięki zwycięstwu w finale programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020" Alicja Szemplińska będzie polską reprezentantką na Eurowizji 2020 do Rotterdamu. Zaśpiewa utwór "Empires", który przez wiele osób porównywany jest do największych hitów z filmów o Jamesie Bondzie. Teraz ukazał się też teledysk do piosenki.

Alicja Szemplińska o swojej piosence na Eurowizję. Cleo ocenia, jakie ma szanse!Zobacz więcej

Klip wyreżyserował Dawid Ziemba. Widzimy w nim Alicję, która otoczona jest płomieniami, a z jej oczu płyną łzy. Wszystko przebijane jest ujęciami rozpadających się budynków, powodzi i pożarów. Szemplińska chce tym sposobem zwrócić uwagę na problemy klimatyczne i społeczne, jakie dotykają ludzkość w naszych czasach.

- To bardzo ważna piosenka nie tylko dla mnie, ale też dla każdego człowieka. Ma związek z tym, jak traktujemy Ziemię i życie jako takie - wskazuje Alicja. - "Empires" mówi o procesie destrukcji i problemach dzisiejszego świata. Ludzie budują imperia, są obsesyjnie żądni władzy i zapominają o tym, co tak naprawdę jest ważne. - dodaje wokalistka.

Alicja Szemplińska - kim jest?

Alicja jest 17-latką z głową pełną marzeń, które w wieku 14 lat obudził w niej trener wokalny Michaela Jacksona - Seth Riggs, u którego miała szansę kształcić swój talent. To właśnie warsztaty u jednego z najbardziej cenionych nauczycieli śpiewu w Los Angeles Alicja otrzymała jako nagrodę specjalną jury programu "Hit Hit Hurra!", który wygrała w 2016 roku. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której zakochała się w soulu.

Alicja Szemplińska i jej piosenka "Empires" pod ostrzałem! Internauci krytykują wyniki finału "Szansy na sukces"!Zobacz więcej

Choć muzyka wypełnia całe jej życie, na co dzień jest przykładną uczennicą i wciąż zadziwia rodziców świadectwami z czerwonym paskiem. W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne. W 2019 roku, będąc w drużynie Tomsona i Barona, wygrała 10. edycję "The Voice of Poland".

Zobacz galerię

Jacek Kurski o Alicji Szemplińskiej

Komentarze

Skomentuj
  • Damian (gość)

    Bardzo. Dobry. Klip. Mysle. Ze. Jest. Szansa. Na. Wygranie. Eurowizji. W. Roterdamie. Bardzo. Jej. Tego. Zycze. Niech. Idzie. Swoja. Droga

    14.03.2020 22:03

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×