Eurowizja 2020. Jacek Kurski ocenia szanse Alicji Szemplińskiej. Jak mu się podoba "Empires"?

Alicja Szemplińska wygrała "Szansę na sukces" i z piosenką "Empires" będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Jak jej szanse ocenia prezes zarządu TVP, Jacek Kurski?

Multimedia

Jacek Kurski o szansach Alicji Szemplińskiej na Eurowizji 2020

Alicja Szemplińska zwyciężyła w finale programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020" i to ona pojedzie na Eurowizję 2020 do Rotterdamu. Wykona tam piosenkę "Empires", która według wielu komentatorów przypomina utwory, które powstawały do filmów o Jamesie Bondzie. Wybór Alicji spotkał się jednak także z krytyką Internautów.

Alicja Szemplińska i jej piosenka "Empires" pod ostrzałem! Internauci krytykują wyniki finału "Szansy na sukces"!Zobacz więcej

O tym, czy Alicja i jej piosenka spodobały się Europie dowiemy się podczas drugiego półfinału Eurowizji w Rotterdamie, który odbędzie się 14 maja. Jeżeli Polka zostanie doceniona, przejdzie do finału konkursu i ponownie zaśpiewa dwa dni później. Czy ma szanse wygrać Eurowizję i przebić niedościgniony jak dotąd sukces Edyty Górniak, która w 1994 r. zajęła 2. miejsce?

Jak wybór widzów "Szansy na sukces" ocenia prezes TVP, Jacek Kurski? - Myślę, że się rozkręca (...) To jest taki proces, w którym twórca, czy wykonawca, czy artysta dorasta do roli. Każdy ma taką szansę, pytanie czy będzie ta iskra - wskazuje Kurski.

Alicja Szemplińska - kim jest?

Alicja jest 17-latką z głową pełną marzeń, które w wieku 14 lat obudził w niej trener wokalny Michaela Jacksona - Seth Riggs, u którego miała szansę kształcić swój talent. To właśnie warsztaty u jednego z najbardziej cenionych nauczycieli śpiewu w Los Angeles Alicja otrzymała jako nagrodę specjalną jury programu "Hit Hit Hurra!", który wygrała w 2016 roku. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której zakochała się w soulu.

Alicja Szemplińska odpowiada na krytykę swojej piosenki. "Hejtu nie toleruję"Zobacz więcej

Choć muzyka wypełnia całe jej życie, na co dzień jest przykładną uczennicą i wciąż zadziwia rodziców świadectwami z czerwonym paskiem. W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne. W 2019 roku, będąc w drużynie Tomsona i Barona, wygrała 10. edycję "The Voice of Poland".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Dawid szyra (gość)

  Fajna piosenka

  13.05.2020 12:44
 • I stopień (gość)

  Ballada smutna ,pogrzebowa.Czyste szaleństwo pokazać coś takiego na ESC. Początek jak na mszy żałobnej,później powoli się rozkręca jak by to był 12 minutowy klip.Napięcie narasta,ukazuje się niespotykany niski głos ,wszyscy są zafascynowani ,oczekują na coś co nie następuje. Koniec nijaki i te wycie mające pokazać ,że jednak ma głos.Piosenka niedopracowana i chyba jednak nietrafiona.

  07.03.2020 18:28
 • Julia (gość)

  Piękna dziewczyna i piękna piosenka.

  04.03.2020 21:59
 • Alikson (gość)

  Piosenka patetyczna, bez wyraźnej linii melodycznej. Staromodna i ten tubalny głos wykonawczyni. Nasrępna porażka. Niestety.

  03.03.2020 14:53
 • Aga (gość)

  To nie jest niestety piosenka festiwalowa ciężka trudna do zapamiętania nijaka. Nic mnie w niej nie zachwyciło. Takie kolejne powielenie motywu z Bonda.

  02.03.2020 17:57
 • Gość (gość)

  Nie ma żadnych szans piosenka nie ładna ciężka i ona tak ciężko śpiewa grubym głosem jak mężczyzna. .Do niczego wykonanie ja sama bym dała na nie . Polska nie ma ładnych piosenek a tym bardziej dobrych wykonawców a ona i jej piosenka to dno.

  02.03.2020 14:52
 • jan (gość)

  Ona już jest zdziwaczała

  02.03.2020 14:08
 • Gość (gość)

  Mnie się ta piosenka nie za bardzo podoba, ale to nieważne. Życzę z całego serca sukcesu, już nieraz wygrywały zupełnie niespodziewanie piosenki, których nikt o to nie podejrzewał. Na przykład wygrana Jamali z Ukrainy. Jak widać nie zawsze jest to skoczny, przebojowy numer

  02.03.2020 14:08
 • Henry (gość)

  Trzymam kciuki ,by nie zdziwaczała jak Edi !

  02.03.2020 11:56
 • Teska (gość)

  Supet głos wspaniała skromna dziewczyna trzymam kciuki będzie OK.

  01.03.2020 21:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×