Eurowizja 2020 oficjalnie odwołana! Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie został przełożony!

Eurowizja 2020 została odwołana! Tegoroczny konkurs nie odbędzie się z powodu rozszerzającej się pandemii koronawirusa. Smutną informację przekazała Europejska Unia Nadawców w mediach społecznościowych. Co dalej z Konkursem Piosenki Eurowizji?

Multimedia

Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 odwołany!

Eurowizja 2020 została oficjalnie odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Informację w środę (18.03) przekazali organizatorzy konkursu. W mediach społecznościowych opublikowali wpis, w którym wyjaśnili, że w ciągu ostatnich kilku tygodni rozważali wiele alternatywnych opcji umożliwiających organizację konkursu, ale po konsultacjach z delegacjami państw podjęto decyzję o odwołaniu konkursu.

Z głębokim smutkiem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. W ciągu ostatnich kilku tygodni badaliśmy wiele alternatywnych opcji, aby umożliwić organizację konkursu piosenki Eurowizji. Rozszerzająca się pandemia koronawirusa i restrykcje, jakie wprowadzone są przez wiele rządów i holenderskie władze, sprawiają, że przeprowadzenie koncertu na żywo, tak jak planowaliśmy, stało się niemożliwe — czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Alicja Szemplińska pokazała teledysk do "Empires"! Podbije Europę mimo krytycznych opinii rodaków?Zobacz więcej

Konkurs Piosenki Eurowizji przeniesiony na 2021 rok

Europejska Unia Nadawców przekazała jednocześnie, że — jeżeli nadal będzie taka możliwość — to Eurowizja w Rotterdamie odbędzie się w 2021 roku.

EBU, NPO, NOS, AVROTROS i miasto Rotterdam będą kontynuować rozmowy dotyczące organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 roku — poinformowano w oświadczeniu.

Przypominamy, że Eurowizja 2020 miała odbyć się w maju. W dniach 12-14 maja były zaplanowane koncerty półfinałowe, a finał Konkursu Piosenki Eurowizji miał odbyć się 16 maja w Rotterdamie. Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska z piosenką "Empires". Czy tak będzie za rok? Przekonamy się już wkrótce!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×