Eurowizja 2021. Gdy miała 19 lat triumfowała na Eurowizji, dzisiaj zachwyca swoją urodą! Jak zmieniła się Lena Meyer-Landrut?

Eurowizja to bardzo specyficzna impreza. Nie wszyscy artyści, którzy triumfują w Konkursie Piosenki Eurowizji robią wielkie kariery. Na szczęście są wyjątki, jak chociażby Lena Meyer-Landrut, która od lat jest jedną z najciekawszych i najpopularniejszych niemieckich wokalistek! Gdy triumfowała na Eurowizji miała 19 lat, a dzisiaj zachwyca swoją urodą! Jak się zmieniła od tego czasu? Sprawdźcie!

Multimedia

LENA - JAK SIĘ ZMIENIŁA ZWYCIĘŻCZYNI EUROWIZJI Z 2010 ROKU?

Niemcy od lat niezbyt dobrze radzą sobie na Eurowizji. Najczęściej okupują dolną część tabeli z wynikami, jednak nie zawsze tak było. Ostatni wielki sukces Niemców miał miejsce w 2010 roku, gdy do Oslo poleciała młodziutka, zaledwie 19-letnia debiutantka, Lena Meyer-Landrut. Wcześniej wielka scena była dla niej obca, ale jej "Satellite" po prostu oczarowało cały świat! Wówczas Niemcy zdobyli 246 punktów i po latach zajmowania ostatnich miejsc w końcu triumfowali na Eurowizji! Niemcy mieli chrapkę powtórzyć ten sukces rok później, gdy w Düsseldorfie ponownie reprezentowała ich Lena, jednak wtedy piosenka "Taken by a Stranger" wystarczyła zaledwie na 10 miejsce.

Dzisiaj Lena z uśmiechem na ustach wspomina Eurowizję, jednak - jak przyznała w programie "Frank Elstner: Ostatnie pytanie" na Netflix - nie zawsze tak było. Po dwóch konkursach była tym wszystkim przytłoczona, a rosnąca popularność i fakt, że cała Europa są nią interesowała, dla dorastającej dziewczyny było prawdziwym dramatem. Teraz Lena bardzo chroni swoją prywatność, w wywiadach skupiając się praktycznie wyłącznie na kwestiach muzycznych.

Lena Meyer-Landrut urodziła się 23 maja 1991 w Hanowerze. Od dzieciństwa interesowała się muzyką, chodziła na lekcje tańca, a także uczyła się gry na pianinie. W 2009 roku, trochę wbrew swojej mamie, postanowiła zgłosić się do programu "Unser Star für Oslo", który stanowił jednocześnie niemieckie preselekcje do Eurowizji. Nawet się nie spodziewała, że zostanie zakwalifikowana do kolejnego etapu, a tymczasem znalazła się w finałowej 20-stce uczestników, którzy mieli okazję wystąpić w telewizji! Szybko stała się faworytką widzów i finalnie wygrała program, co oznaczało, że jedzie na Eurowizję! Tam jej "Satellite" stało się prawdziwym hitem, a Lena szybko wydała swoją debiutancką płytę pt. "My Cassette Player", którą w większości wyprodukował Stefan Raab.

W 2011 roku Lena wydała swój drugi album pt. "Good News", natomiast rok 2012 przyniósł krążek "Stardust". Każda z tych płyt sprzedała się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy i pokryła się złotem, jednak Lena postanowiła zrobić sobie przerwę od muzyki. Powróciła w 2015 roku wydając album "Crystal Sky", a w 2019 roku wydała swój ostatni do tej pory krążek pt. " Only Love, L". 21 maja 2021 roku do sieci trafiła jej epka pt. "Optimistic". Chociaż ostatnie płyty już nie cieszyły się tak dużą popularnością, to sama Lena postanowiła trochę poeksperymentować ze swoim stylem, a do tego... coraz częściej śpiewała po niemiecku!

Przy okazji warto dodać, że zanim Lena rozpoczęła karierę muzyczną, to... udziela się aktorsko. Grała w niemieckich paradokumentach, w tym w niemieckim odpowiedniku "W11", czyli "K11 – Kommissare im Einsatz". Do tego w latach 2013–2016, 2019, 2020 była jurorką w programie "The Voice Kids'!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Ela (gość)

    Ma bardzo fajne piosenki. Gdy śpiewa po angielsku nie da się zorientować że jest Niemką.

    22.05.2021 10:42

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×