Eurowizja 2021. Reprezentant Białorusi wykluczony z przyczyn politycznych! Czy Polska też może mieć problemy?

Białoruski zespół Galasy ZMesta nie wystąpi na Eurowizji 2021. Tekst ich piosenki zawiera niedozwolone treści polityczne. Również Rafał Brzozowski odniósł się do politycznego wymiaru konkursu. Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Tegoroczny konkurs piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami! Nasz kraj będzie reprezentował Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride". Już teraz wiemy jednak, że jedno państwo z pewnością nie wystąpi w konkursie.

Trenerka wokalna o Rafale Brzozowskim i jego piosence: Pop, który śpiewa nie wymaga bycia wybitnymZobacz więcej

Białoruś miał reprezentować zespół Galasy ZMesta. Europejska Unia Nadawców zdecydowała o dyskwalifikacji, ponieważ ich utwór narusza regulamin konkursu. Tekst piosenki miał bowiem gloryfikować Aleksandra Łukaszenkę, a zgodnie z zasadami eurowizyjna piosenka nie może nawiązywać do polityki.

Białorusini nie złożyli broni i zgłosili inny utwór. Alternatywna propozycja również jednak nie zyskała akceptacji organizatorów. - W związku z tym, że stacja nie przesłała odpowiedniego zgłoszenia w określonym, przedłużonym terminie, Białoruś niestety nie weźmie udziału w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju - czytamy w oświadczeniu EBU.

Rafał Brzozowski zdradza kulisy kręcenia teledysku. Mamy więcej zdjęć!Zobacz więcej

Polski reprezentant, Rafał Brzozowski, również został zapytany o to, czy obawia się, że o wyniku konkursu mogą zdecydować względy polityczne. - Moim celem nie jest robienie kampanii i proszenie, by ocenione były warunki wokalne, a nie aspekty polityczne. Muzyka, jak i cała sztuka, powinna być ponad wszelkimi podziałami, także politycznymi - skomentował wokalista w rozmowie z Plotkiem.

Wyjątkowy 65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 18, 20 i 22 maja 2021 w Rotterdamie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×