Eurowizja 2022 - 1. PÓŁFINAŁ. Kto awansował do finału Konkursu Piosenki Eurowizji? Poznaliśmy pierwszych finalistów! Dużo zdjęć z 1. półfinału ESC 2022!

Za nami 1. półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2022. Na scenie w Turynie zaprezentowało się 17 państw, ale do finału mogło awansować jedynie 10. Komu ta sztuka się udała? Sprawdźcie wyniki 1. półfinału Eurowizji 2022!

Multimedia

EUROWIZJA 2022 - 1. PÓŁFINAŁ

Jako pierwsza na scenie pojawiła się reprezentantka Albanii, Ronela Hajati, która wykonała utwór "Sekret". Następnie przyszedł czas na występ Łotwy, gdzie zespół Citi Zēni zaśpiewał numer "Eat Your Salad". Litwę reprezentowała Monika Liu, która zaśpiewała "Sentimentai", a następnie scenę przejął Marius Bear ze Szwajcarii, który zaśpiewał "Boys Do Cry".

Zespół LPS ze Słowenii zaśpiewał piosenkę "Disko", ale największe emocje na scenie wywołał ukraiński zespół Kalush Orchestra z piosenką "Stefania". Zdaniem wielu, to faworyci do zwycięstwa w finale Eurowizji 2022! Bułgarię reprezentowała grupa Intelligent Music Project, która zaśpiewała "Intention", natomiast z Holandii do Turynu przyjechała S10, która wykonała piosenkę "De diepte".

Kiedy i gdzie oglądać występ Krystiana Ochmana? Wszystko, co wiemy o występie Polaka w TurynieZobacz więcej

Mołdawię reprezentowali Zdob și Zdub i Advahov Brothers z piosenką "Trenulețul". Z Portugalii przyjechała Maro, która zaśpiewała "Saudade, saudade", Chorwację reprezentowała Mia Dimšić z numerem "Guilty Pleasure", a Danię zespół Reddi z kompozycją "The Show".

Austria na scenie wystąpiła w składzie Lumix ft. Pia Maria z piosenką "Halo". Z Islandii przyjechał zespół Systur z piosenką "Með hækkandi sól". Grecję reprezentowała Amanda Georgiadi Tenfjord z piosenką "Die Together". Norwegia to zespół Subwoolfer i piosenka "Give That Wolf a Banana". Konkursowy etap zamknęła Rosa Linn z Armenii, która zaśpiewała piosenkę "Snap".

Isis Gee przeszła ogromną metamorfozę! Dzisiaj nazywa się Tamara Gee i ma nową twarz! Pokochała zabiegi upiększające!Zobacz więcej

DO FINAŁU EUROWIZJI 2022 Z 1. PÓŁFINAŁU AWANSOWALI:

Szwajcaria: Marius Bear – Boys Do Cry
Armenia: Rosa Linn – Snap
Islandia: Systur – Með Hækkandi Sól
Litwa: Monika Liu – Sentimentai
Portugalia: MARO – Saudade, Saudade
Norwegia: Subwoolfer – Give That Wolf A Banana
Grecja: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together
Ukraina: Kalush Orchestra – Stefania
Mołdawia: Zdob şi Zdub & Advahov Brothers – Trenulețul
Holandia: S10 – De Diepte

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Margarita (gość)

  Bardzo podobała mi się Szwajcaria. Bez zbędnej choreografii i efektów scenicznych a jednak utwór przemawia do słuchacza. I bardzo oryginalny głos wykonawcy.

  12.05.2022 20:48
 • 100% (gość)

  Jestem pewny, że ukraina wygra w roku.

  12.05.2022 18:57
 • Polak_35 (gość)

  A gdzie Polska? Nienawiżu pisu i jestem przeciwny tym złodziejom i Kurskiemu w ogóle to jestem trochę trolem i nie tak z głowką mam... dużo troluje na gazeta.pl bye

  11.05.2022 08:32
 • Czytelniczka (gość)

  Albania - marne wykonanie marnego kawałka i do tego ta wyuzdana, wulgarna choreografia... Zero klasy. Nie gustuję w tego typu występach. Odetchnęłam z ulgą, jak zobaczyłam, że nie przeszła.

  11.05.2022 03:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×