Eurowizja 2022. FINAŁ 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Krystian Ochman w finale. Polak dał z siebie wszystko! Wygrał zespół z Ukrainy Kalush Orchestra z utworem "Stefania" [RELACJA NA ŻYWO]

Za nami finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji 2022. Podczas 2. półfinału 66. Konkursie Piosenki Eurowizji do wielkiego finału przeszedł także reprezentant Polski, Krystian Ochman. Dziś ponownie miał szansę wykonać swój utwór przed międzynarodową widownią. Młody artysta dał z siebie wszystko, ale to było za mało. Głosami widzów wygrała Ukraina! Zobacz, jak wyglądały zmagania reprezentantów i występ Krystiana Ochmana 14 maja 2022 r. podczas finału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji 2022.

Multimedia

EUROWIZJA 2022. FINAŁ 66. KONKURSU PIOSENKI EUROWIZJI

Punktualnie o 21:00 na antenie TVP1 14 maja 2022 r. rozpoczęła się emisja finału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. W sobotę 14 maja 2022 r. widzowie z zapartym tchem śledzili zmagania reprezentantów, którzy zakwalifikowali się do finału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie. Na scenie tego wieczoru stanął również reprezentant Polski, Krystian Ochman.

EUROWIZJA 2022 FINAŁ. Krystian Ochman w finale 66. Konkursie Piosenki Eurowizji

Krystian Ochman był typowany jako jeden z faworytów 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Pozytywnie o jego kompetencjach i szansach wypowiadał się między innymi Marek Sierocki, który w tym roku również komentował zmagania reprezentantów.

"Od czasów Edyty Górniak nie mieliśmy kogoś, kto tak fantastycznie śpiewa". Jest jedno "ale"!Zobacz więcej

EUROWIZJA 2022 - FINAŁ: CO SIĘ WYDARZYŁO?

Na scenie pierwsza pojawiła się reprezentacja Czech - We Are Domi z utworem "Lights Off". Następnie scenę przejął WRS wykonując swój utwór "Llámame", a po nim - reprezentująca Portugalię MARO z utworem "Saudade, Saudade". Po Portugalii na scenie pojawili się reprezentujący Finlandię członkowie zespołu The Rasmus z utworem "Jezabel" oraz reprezentujący Szwajcarię Marius Bear z utworem "Boys Do Cry". Reprezentanci Francji - Alvan & Ahez - wykonali swój utwór "Fulenn", a reprezentujący Norwegię Subwoolfer - utwór "Give That Wolf A Banana". Reprezentująca Armenię Rosa Linn wykonała utwór "Snap".

Rolnik Tomek wyznał, co chciałby przeczytać w liście od kandydatki! Jak poradził sobie z pytaniem o krowią ciążę?Zobacz więcej

Włochy, kraj-gospodarza tegorocznej Eurowizji 2022, reprezentował duet Mahmood & Blanco i ich utwór "Brividi". Chanel, reprezentantka Hiszpanii, wykonała utwór "SloMo", zaś reprezentująca Holandię S10 - utwór "De Diepte". Reprezentanci Ukrainy, zespół Kalush Orchestra wykonali swój utwór "Stefania". Reprezentujący Niemcy Malik Harris wykonał utwór "Rockstars", a reprezentantka Litwy Monika Liu utwór "Sentimentai". Następnie scenę przejął reprezentujący Azerbejdżan Nadir Rustamli z utworem "Fade To Black", a po nim - reprezentant Belgii, Jérémie Makiese z utworem "Miss You". Po nim na scenie pojawiła się reprezentująca Grecję Amanda Georgiadi Tenfjord, która wykonała utwór "Die Together". Reprezentanci Mołdawii przełamali nastrój na Eurowizji - zespół Zdob şi Zdub & Advahov Brothers wykonał swój energetyczny utwór "Trenulețul".

Reprezentacja Islandii - zespół Systur - wykonał utwór "Með Hækkandi Sól", reprezentująca Szwecję Cornelia Jakobs utwór "Hold Me Closer", zaś reprezentant Australii Sheldon Riley utwór "Not The Same". Następnie pojawił się Sam Ryder, który wykonał swój utwór "SPACE MAN".

Krystian Ochman w finale Eurowizja 2022

Krystian Ochman w finale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 wyszedł na scenę, aby zaprezentować swój utwór "The River". Po Krystianie Ochmanie na scenie stanęła reprezentująca Serbię Konstrakta, aby zaprezentować swój utwór "In Corpore Sano". Ostatnim występem był reprezentujący Estonię Stefan, który wykonał utwór "Hope".

66. Konkurs Piosenki Eurowizji na antenach TVP. Gdzie i kiedy oglądać? Zobacz więcej

Po północy polskiego czasu rozpoczęła się procedura przyznawania punktów przez uczestniczące w konkursie kraje. To pozwoliło na wyłonienie wstępnych faworytów. Ida Nowakowska podczas łączenia przy przyznawaniu punktów, 12 punktów, którymi dysponowaliśmy jako kraj uczestniczący w konkursie, gwiazda TVP przekazała na rzecz reprezentacji Ukrainy. Wielka Brytania (283 punktów), Szwecja (258 punktów), Hiszpania (231 punktów), Ukraina, Portugalia - te kraje początkowo wyłoniły się na szczyt listy.

Eurowizja 2022 FINAŁ: wygrała reprezentacja Ukrainy zespół Kalush Orchestra z utworem "Stefania"

Podczas głosowania widzów, Polska otrzymała 105 punktów, zyskując łącznie 151 punktów. Co ciekawe, w pewnym momencie Serbia za sprawą głosów od widzów wysunęła się na prowadzenie z liczbą 312 punktów. To było jednak nic w porównaniu z liczbą punktów, którą zgromadziła ukraińska reprezentacja, czyli zespół Kalush Orchestra z utworem "Stefania". Zdeklasowali konkurencję gromadząc ponad 600 pkt. i tym samym wygrywając 66. Konkurs Piosenki Eurowizji 2022.

PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH DO FINAŁU EUROWIZJA 2022

Czechy: We Are Domi – Lights Off
Rumunia: WRS – Llámame
Portugalia: MARO – Saudade, Saudade
Finlandia: The Rasmus – Jezebel
Szwajcaria: Marius Bear – Boys Do Cry
Francja: Alvan & Ahez – Fulenn
Norwegia: Subwoolfer – Give That Wolf A Banana
Armenia: Rosa Linn – Snap
Włochy: Mahmood & Blanco – Brividi
Hiszpania: Chanel – SloMo
Holandia: S10 – De Diepte
Ukraina: Kalush Orchestra – Stefania
Niemcy: Malik Harris – Rockstars
Litwa: Monika Liu – Sentimentai
Azerbejdżan: Nadir Rustamli – Fade To Black Belgia: Jérémie Makiese – Miss You
Grecja: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together
Islandia: Systur – Með Hækkandi Sól
Mołdawia: Zdob şi Zdub & Advahov Brothers – Trenulețul
Szwecja: Cornelia Jakobs – Hold Me Closer
Australia: Sheldon Riley – Not The Same
Wielka Brytania: Sam Ryder – SPACE MAN
Polska: Krystian Ochman – River
Serbia: Konstrakta – In Corpore Sano
Estonia: Stefan – Hope

FINAŁ EUROWIZJI 2022: WYNIKI 2. PÓŁFINAŁU

Belgia: Jérémie Makiese - Miss You
Czechy: We Are Domi - Lights Off
Azerbejdżan: Nadir Rüstamli - Fade to Black
Polska: Krystian Ochman - River
Finlandia: The Rasmus - Jezebel
Estonia: Stefan: - Hope
Australia: Sheldon Riley - Not The Same
Szwecja: Cornelia Jakobs - Hold Me Closer
Rumunia: WRS - Llámame
Serbia: Konstrakta - In corpore sano

Zobacz galerię zdjęć z 2. półfinału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji

FINAŁ EUROWIZJI 2022: WYNIKI 1. PÓŁFINAŁU

Szwajcaria: Marius Bear – Boys Do Cry
Armenia: Rosa Linn – Snap
Islandia: Systur – Með Hækkandi Sól
Litwa: Monika Liu – Sentimentai
Portugalia: MARO – Saudade, Saudade
Norwegia: Subwoolfer – Give That Wolf A Banana
Grecja: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together
Ukraina: Kalush Orchestra – Stefania
Mołdawia: Zdob şi Zdub & Advahov Brothers – Trenulețul
Holandia: S10 – De Diepte

Zobacz galerię zdjęć z 1. półfinału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Krystian Ochman w finale Eurowizji! Polak zachwycił cały świat!Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
 • Chc (gość)

  Chłopaki. Do. Wzięcia

  15.05.2022 21:38
 • Wygrali najlepsi (gość)

  Bo to wszystko nasza wina, jeżeli więcej byśmy płacili ukraińcom i dali 500+ na wszystkie małe dzieci w ukrainie to mielibyśmy lepszy wynik. Stać nas a ukraińcy teraz nie mają nic, małe dzieci płaczą i siedzą zamknięte w piwnicach pod bombami.

  15.05.2022 21:11
 • JL (gość)

  Zenada.pPolityka nie konkurs piosenki.A Jury Ukrainy pokazalo jaka maja znajomosc muzyki i jaki maja stosunek do Polski! 0 pkt.?

  15.05.2022 12:40
 • Telewidz (gość)

  No cóż tego roczny konkurs nie zachwycił zbytnio ale moim zdaniem to co pokazała Ukraina to było poniżej krytyki wcale nie podobało się no i na koniec punktacja Widać było wdzięczność narodu dla ,,przyjaciół,, Zenada

  15.05.2022 10:44
 • Kris (gość)

  Tak wlaśnie się odwdzięcza Ukrainy. Zobaczycie jak sie odwdzieczą za obecna pomoc ktora to wyjdzie nam bokiem. Historia lubi sie powtarzać a Polacy maja bardzo krótką pamieć i nie wyciągają wniosków z błędów

  15.05.2022 09:52
 • Profesor (gość)

  Jestem oburzony to już nie Eurowizja to polityczne przepychanki.Skandal!!!

  15.05.2022 09:08
 • Karol (gość)

  My Ukrainie 12 a oni nam 0.Widac tak naprawdę jaki oni mają stosunek do nas .Czy Ochman w ich ocenie to 0.Skandal oby ta nasza dobroduszność bokiem nam nie wyszla. Na przyszłość trzeba pamiętać i też tak oceniac

  15.05.2022 09:06
 • Oburzony (gość)

  Skandal.Za co Ukraina to chore.Nasz wokalista był Super a Ukrainy nie dało się słuchać.Skandal

  15.05.2022 09:02
 • F-35 (gość)

  Stosunek Ukrainy do Polski jest jak huby do drzewa. My im 12 pkt oni nam 0. Naród który od czasów średniowiecza miał mentalność, że im się wszystko należy a Polacy jak naiwni byli tak są.

  15.05.2022 08:51
 • johan (gość)

  coby nie pomyśleć - to wszystko prawda- ale komu dzisiaj jest najbardziej potrzeba tych pozytywów??? My nie doświadczamy tego obecnie co w 1939 r - tak to odbieram

  15.05.2022 07:01
 • Ada (gość)

  Zgadzam się z Superowo. My im 12, oni nam 0. To o czymś świadczy. A jeśli mnie pamięć nie myli to te wszystkie po radzieckie państwa zawsze oddawały cześć "matce Rosji" w punktach. Szkoda czasu, energii i pieniędzy.

  15.05.2022 02:52
 • Stella (gość)

  Konkurs polityczny a nie muzyczny, jak wszystko obecnie oby ta Solidarność nam bokiem nie wyszła któregoś dnia.....)

  15.05.2022 01:32
 • Superowo (gość)

  Polskie jury i Polska publiczność dała Ukrainie po 12 pkt (czyli max). Ukraińskie jury dało Polsce 0 pkt , a ukraińska publiczność - bardzo mało. . Non coments

  15.05.2022 01:22
 • Aga (gość)

  Zwycięstwo z litości i Eurowizja za rok w Polsce👏👏👏

  15.05.2022 01:20
 • Alina (gość)

  Tak, z pewnością sytuacja która jest obecnie na Ukrainie nie powinna mieć miejsca

  15.05.2022 01:19
 • Mona (gość)

  Jak najbardziej zgadzam się z Klarą. Oszustwo i beznadzieja. Pokrzywdzeni zostali prawdziwi artyści. Szkoda 😒. Totalna wiocha!!!

  15.05.2022 01:17
 • Gość (gość)

  Oczywiście nie zasłużoną gdyby nie sytuacja na Ukrainie to nigdy ten zespół by nie wygrał, to sytuacja która nie powinna miiejsca

  15.05.2022 01:17
 • Oleńka (gość)

  Zgadzam się ale przynajmniej Europa pokazała, że jest solidarna. Sława Ukraina !

  15.05.2022 01:15
 • Klara (gość)

  Oczywiście, że nie zasłużona. Było wiele lepszych piosenek. Eurowizja to konkurs geopolityczny, a nie konkurs muzyczny.

  15.05.2022 01:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×