Eurowizja 2022. Kiedy i gdzie oglądać występ Krystiana Ochmana? Wszystko, co wiemy o występie Polaka w Turynie [TERMINARZ, NAGRANIA Z PRÓB, SPEKULACJE]

Już niebawem wystartuje 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. W tym roku Polskę będzie reprezentować Krystian Ochman, który wykona utwór "River". Sprawdźcie, kiedy i gdzie będzie można obejrzeć jego występ. Poniżej prezentujemy pełny harmonogram występów półfinałowych, wraz z informacjami o godzinach transmisji.

Multimedia

Eurowizja 2022 - Krystian Ochman z piosenką "River" będzie reprezentował Polskę w Turynie

Krystian Ochman jest polskim piosenkarzem, który cieszy się coraz większą popularnością. Pierwszy raz zrobiło się o nim głośno, gdy wygrał 11. edycję "The Voice of Poland" w 2020 roku. Dzięki zwycięstwie w polskich preselekcjach do tegorocznej Eurowizji, Krystian Ochman będzie naszym reprezentantem w zbliżającym się 66. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie. Artysta wystąpi z piosenką "River".

Eurowizja 2022 Polska. Kiedy występ Krystiana Ochmana?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji będzie miał miejsce w Turynie, w dniach od 10 do 14 maja 2022 roku. Na fanów międzynarodowych wokalnych zmagań będą czekać 2 konkursy półfinałowe i wielki finał. Pierwszy półfinał będzie miał miejsce we wtorek, 10 maja 2022 roku. W drugim półfinale, który odbędzie się 12 maja, będziemy mogli zobaczyć występ naszego reprezentanta Krystiana Ochmana. Wielki finał, który wyłoni laureata lub laureatkę tegorocznej Eurowizji odbędzie się w sobotę 14 maja 2022 roku. Zarówno oba konkursy pólfinałowe, jak i sam finał rozpoczną się o godz. 21:00 czasu polskiego.

Rosja oficjalnie wykluczona z konkursu. Jest ostateczny komunikatZobacz więcej

Eurowizja 2022 - pełny harmonogram występów półfinałowych:

Eurowizja 2022 – skład pierwszego półfinału (10 maja):
- Albania
- Łotwa
- Litwa
- Szwajcaria
- Słowenia
- Ukraina
- Bułgaria
- Holandia
- Mołdawia
- Portugalia
- Chorwacja
- Dania
- Austria
- Islandia
- Grecja
- Norwegia
- Armenia

Dorota Zawadzka krytykuje dziecięcy konkurs. "Straszne obrazki, To jakieś nieporozumienie"Zobacz więcej

Eurowizja 2022 – skład drugiego półfinału (12 maja):
- Finlandia
- Izrael
- Serbia
- Azerbejdżan
- Gruzja
- Malta
- San Marino
- Australia
- Cypr
- Irlandia
- Macedonia Północna
- Estonia
- Rumunia
- Polska
- Czarnogóra
- Belgia
- Szwecja
- Czechy

Z każdego półfinału do ostatniego etapu awansuje po 10 reprezentacji. Warto zaznaczyć, że udział w finale z miejsca mają zapewnione kraje założycielskie należące do tzw. „Wielkiej Piątki”. Są to Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, a także Włochy, które w tym roku pełnią rolę gospodarza konkursu.

Eurowizja 2022 - gdzie i kiedy oglądać w TV?

Za transmisję 66. Konkursu Piosenki Eurowizji będzie odpowiadać TVP. Zarówno koncerty półfinałowe, jak i wielki finał na żywo pokaże TVP 1 oraz TVP Polonia (początek o 21:00). Powtórki półfinałów oraz finału będzie można obejrzeć odpowiednio dzień później w TVP Rozrywka (godz. 21:35). Eurowizję 2022 będzie można również śledzić w Internecie za pośrednictwem strony vod.tvp.pl lub oficjalnego kanału Eurowizji na YouTube – Eurovision Song Contest.

Eurowizja 2022 - Krystian Ochman na próbach w Turynie. Jak wypadł?

Tegoroczny reprezentant Polski, Krystian Ochman wystąpi na Eurowizji z piosenką "River". Tym utworem zdobył już serca wielu Polaków. Piosenkarz jest już nawet po pierwszej eurowizyjnej próbie. Jak zaprezentował się na scenie w Turynie?

Poniżej można zobaczyć fragment jego występu:

Eurowizja 2022 faworyci. Krystian Ochman idzie po zwycięstwo?

Według komentarzy zamieszczonych pod nagraniem z ostatniej próby Krystiana Ochmana, muzyk może realnie myśleć o zajęciu wysokiej lokaty w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Nie brakuje pochlebnych komentarzy, które mówią wprost, że to w tegorocznym konkursie Eurowizji to Polska może być głównym faworytem do zwycięstwa.

Co za głos, co za piosenka!! Nie zdziwiłbym się, gdyby wygrał całość 🔥🔥

O mój Boże. Ta inscenizacja! Te efekty na żywo! Głos Ochmana! Zwycięzcą Eurowizji 2022 została Polska!!!

Czas na pierwsze zwycięstwo Polski. Nie będziecie już bardziej gotowi! Naprzód Polsko! Naprzód Ochmanie! - możemy przeczytać w komentarzach z próbnego wykonania "River" na YouTubie.

Zobacz galerię

Isis Gee przeszła ogromną metamorfozę! Dzisiaj nazywa się Tamara Gee i ma nową twarz! Pokochała zabiegi upiększające!Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Polak (gość)

    I tka wygra ukraina bo eurowizja to pic na wode. Zawsz epobudki polityczne maja na wzgledzie.... mozna by bylo i lady gage czy whitney houston wystawic to i tak by przegrala na rzecz ukrainy :-/

    12.05.2022 20:11
  • Asia (gość)

    Błąd w artykule odnośnie daty półfinału i finału. Półfinał 12 maja a Finał 14 maja. Poprawcie :)

    10.05.2022 09:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×