Eurowizja 2022. Kto będzie reprezentował Polskę w Turynie? Faworytami Daria, Krystian Ochman i Kuba Szmajkowski

Konkurs Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już 15 stycznia znane będzie nazwisko reprezentanta Polski na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie. Media typują trzech faworytów Telewizji Polskiej: Darię, Krystiana Ochmana i Kubę Szmajkowskiego.

Multimedia

Eurowizja 2022. Kto będzie reprezentował Polskę w Turynie?

Kto zaśpiewa na tegorocznej scenie Eurowizji? Odpowiedź na to pytanie mieliśmy poznać już 2 stycznia 2022 roku, ale ze względu na duże zainteresowanie, Telewizja Polska zdecydowała się przesunąć termin na 15 stycznia. Obecnie w stacji trwa ostatnia selekcja kandydatów, którzy mają szansę w tym roku reprezentować Polskę w Turynie, we Włoszech. Wydarzenie odbędzie się 10-ego, 12-ego i 14-ego maja 2022 roku.

Wielkie przygotowania

Zeszłoroczna Eurowizja nie obfitowała w sukcesy dla nas. Niestety, kandydat TVP Rafał Brzozowski nie zakwalifikował się do wielkiego finału. Konkurs wygrała wówczas grupa Måneskin. Znacznie lepiej jako kraj wypadliśmy na konkursie Eurowizja Junior - reprezentantka Polski, Sara James, zajęła drugie miejsce.

Sara James wróciła do Polski! Na lotnisku na młodą wokalistkę czekali dumni fani!Zobacz więcej

Telewizja Polska przygotowania do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji rozpoczęła już we wrześniu, ogłaszając nabór kandydatów. 15 stycznia zostanie ogłoszony wybrany kandydat - lub kandydatka. Ponownie bowiem zdecydowano, że wybór zostanie dokonany wewnętrznie, bez udziału publiczności. Media spekulują i typują faworytów stacji.

Faworyci na scenę

Nie brak artystów, którzy potwierdzili wysłanie swoich propozycji do Telewizji Polskiej. To między innymi Siostry Szczepańskie, Łzy, Anna Cyzon, Oscar Jensen, Michał Gabor czy Karolina Stanisławczyk. Zdaniem internautów znakomitym reprezentantem Polski byłaby między innymi Doda. Artystka od dawna jest namawiana przez fanów i przyjaciół do udziału. W rozmowie z RMF Doda stwierdziła, że planuje nie Eurowizję, a spektakularną premierę na scenie swojego singla "Fake Love". - Może to będzie taka namiastka tego, co straci Eurowizja - dodała żartobliwie artystka. Wśród pewnych faworytów media wymieniają jednak nie wspomnianych artystów, a głównie trzy nazwiska: Kubę Szmajkowskiego, Krystiana Ochmana i Darię.

Daria

Daria Marcinkowska, bo tak naprawdę nazywa się uczestniczka 10. edycji "The Voice of Poland", choć programu nie wygrała zrobiła oszałamiającą karierę. Jej utwory - "Love Blind" i "Paranoia" - utrzymują się wysoko w notowaniach radiowych od chwili premiery. Ona sama jest typowana jako jedna z pewniejszych kandydatek - czujnym fanom nie umknął fakt, że nie tylko występowała na żywo na Sylwestrze Marzeń Dwójki, ale również śpiewała w programie "You Can Dance - Nowa Generacja".

Jeszcze w grudniu sama zainteresowana deklarowała, że jej występ na Eurowizji to marzenie fanów. - Wydaje mi się, że to trochę nasuwa się z racji tego, że profil mojej osoby wielu wydaje się odpowiedni. Spędziłam lata i szkoliłam się za granicą - wskazywała w wywiadzie dla Jastrząb Post pod koniec 2021 roku. Podkreślała, że jej nic na ten temat nie wiadomo, ale "byłoby przemiło" reprezentować Polskę na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji 2022. Fani są zdania, że byłaby znakomitą wizytówką Polski za granicą wraz ze swoim utworem "Paranoia".

Krystian Ochman

Krystian Ochman to zwycięzca 11. edycji programu "The Voice of Poland". Potwierdził również, że o Eurowizji myśli poważnie i zgłosił swoją piosenkę do TVP. Zdaniem internautów, jego kandydatura byłaby znakomitą promocją dla Polski i artysta ma szansę swoją muzyką wyjść poza schemat, co daje szansę na dobry wynik. On sam jednak nie jest przekonany, czy nadaje się do takiego rodzaju konkursu. W rozmowie z portalem Eska.pl Ochman przyznał, że z formatem zapoznał się dopiero w ubiegłym roku. Ochman zapytany jako piosenkę na Eurowizję wybrałby, wskazał utwór "Gdzie iść".

Kuba Szmajkowski

Krystian Szmajkowski, były członek zespołu 4Dreamers który w 2021 roku postawił na solową karierę, chętnie by Polskę reprezentował na konkursie. Jako artysta solowy wypuścił klubowy singiel "Lovesick" i przyznaje, że to właśnie ten utwór zgłosił do Telewizji Polskiej do rozpatrzenia.

Jestem ogromnym fanem konkursu Eurowizji od 2015 roku. Moim marzeniem jest wystąpić na tym największym wydarzeniu na świecie! Co roku śledzę Eurowizję i kibicuję naszym reprezentantom. Myślę, że "Lovesick" jest bardzo mocną propozycją i super sprawdziłaby się w konkursie - powiedział artysta dla eurowizja.org.

Jak myślicie, kto będzie reprezentował Polskę na 66. Konkursie Piosenki Eurowizja 2022?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Pytko (gość)

  Tylko Ochman ma szansę. Reszta podzieli los Brzozowskiego

  16.01.2022 15:01
 • Anna (gość)

  Tylko Ochman,oby nie Daria!!!!

  16.01.2022 11:51
 • Anna (gość)

  Tylko Ochman,oby nie Daria!!!!

  16.01.2022 11:51
 • Gość (gość)

  Daria.

  16.01.2022 11:40
 • Łukasz (gość)

  Panie Andrzeju problem w tym że Pana informacje przeczą temu co mówił sam Kuba który jasno powiedział że zgłosił właśnie ten a nie inny utwór a niestety LOVESICK jest oceniany słabło i mam tutaj namyśli fanów Eurowizji a nie fanów samego Kuby bo wiadomo jest że oni nie skrytykują żadnego utworu swojego ulubieńca. Chociaż życzę Kubie jak najlepiej to z tym utworem na Eurowizji nie przewiduje nawet wejścia do finału.

  13.01.2022 19:18
 • Gość (gość)

  Kuba a nie Krystian Szmajkowski

  13.01.2022 09:07
 • Andrzej (gość)

  Pojedzie Kuba Szmajkowski ale wcale nie z LOVESICK. Po jego fenomenalnym występie na Sylwestrze Marzeń przygotują mu zupełnie inną muzę - sądzę coś zbliżonego do Leave before you love me czyli tego co śpiewał solo w Zakopanem, dadzą mu znakomity aranż i wszystko co konieczne i będzie miał ogromną szansę wygrać Eurowizję. Kurski prawdopodobnie powiedział "dajcie mi człowieka a ja już resztę załatwię". Więc jakiś łowca talentów odkrył Kubę - genialnie uzdolnionego chłopaka na początku kariery, jeszcze bez własnej twórczości i przez to bardzo dobrego do "urobienia". Dlatego go wybiorą - zresztą wybór był już dawno temu zrobiony. Ta preselekcja to zwykła ściema dla "ciemnego luda". Sprawdzili Kubę w Zakopanem - pod jego wykonami ma taką ilość odtworzeń i tak pozytywne komentarze jakich chyba żaden artysta (facet) nigdy nie miał. Więc można śmiało sądzić, że jak dostanie podobną muzę i tak ją zaśpiewa w Turynie -to publiczność z Eurowizji, która nie może głosować na swoich da mu najwięcej punktów. A to jest 50% wygranej. Wystarczy, że przekona jeszcze paru jurorów i ma wygraną w kieszeni. Poza tym taki utwór stanie się od razu przebojem światowym a Kuba znanym artystą, na co zresztą bezwzględnie zasługuje bo ja wśród facetów nie znam nikogo z porównywalnym talentem.

  12.01.2022 22:06
 • Tomek (gość)

  Mam nadzieje że będzie to Krystian z osób które wiem że się zgłosiły uważam ma największą szanse na dobry wynik w finale. Nie jest to twór radiowo-popowy tak jak w przypadku Darii i Kuby który w przypadku innych popowych utworów na Eurowizji zostaną zapominany za to utwór Krystiana to ciekawe nowoczesne brzmienie z dobry bitem z dużym potencjałem na widowisko muzyczno-wizualne. Trzymam kciuki za Krystiana.

  12.01.2022 21:22
 • paweł (gość)

  dajcie roksanę wegiel

  12.01.2022 17:13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×