Eurowizja Junior 2018. Roksana Węgiel - kim jest reprezentantka Polski? Gdzie oglądać Eurowizję Junior? [DUŻO ZDJĘĆ]

W niedzielę, 25 listopada widzowie TVP zobaczą finał Eurowizji Junior 2018. Transmisję z konkursu, który odbędzie się w Mińsku na Białorusi, pokażą: TVP ABC, TVP HD i TVP Polonia. Kim jest reprezentantka Polski, Roksana Węgiel? Sprawdźcie!

Multimedia

ROKSANA "ROXIE" WĘGIEL - KIM JEST?

W tym roku Polskę reprezentuje utalentowana 13-latka Roksana Węgiel. Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji "The Voice Kids", zaśpiewa piosenkę "Anyone I Want To Be". Na scenie towarzyszyć jej będą tancerki i chórzystki. Choreografię przygotował Tomasz Barański, a reżyserem występu jest Konrad Smuga. Koncert skomentuje Artur Orzech.

Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle. Młoda wokalistka uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. W dzieciństwie trenowała gimnastykę artystyczną, judo i taniec towarzyski, natomiast w wieku ośmiu lat zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu.

Po raz pierwszy w telewizji Roksana Węgiel pojawiła się za sprawą pierwszej edycji programu "The Voice Kids". Dziewczynka podczas "przesłuchań w ciemno" zachwyciła Edytę Górniak swoim wykonaniem piosenki Beyonce pt. "Hello", przez co dołączyła do jej drużyny. Ukoronowaniem uczestnictwa w programie było zwycięstwo w finałowym odcinku i kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

EUROWIZJA JUNIOR 2018 - GDZIE OGLĄDAĆ?

Zwycięzca Konkursu zostanie wyłoniony na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury. W każdym kraju uczestniczącym w konkursie jury oceni występy młodych wykonawców. Do wyniku głosów jury zostaną dodane głosy oddane przez telewidzów za pośrednictwem strony internetowej www.junioreurovision.tv lub www.jesc.tv.

Roksana Węgiel prezentuje teledysk do piosenki "Anyone I Want To Be" [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Głosowanie telewidzów odbywać się będzie dwuetapowo. Pierwszy rozpocznie się w piątek, 23 listopada o godz. 20.00 i zakończy tuż przed koncertu finałowego. W drugim etapie system do głosowania online zostanie ponownie otwarty w trakcie koncertu, tuż po prezentacji wszystkich konkursowych występów i potrwa do momentu ogłoszenia zakończenia głosowania przez prowadzących koncert. W głosowaniu online należy wskazać od trzech do pięciu piosenek. Wśród wybranych propozycji może się znaleźć utwór reprezentanta Polski.

Eurowizja Junior 2018 - konkurs odbędzie się 25 listopada o godz. 16:00 i będzie można obejrzeć go w TVP ABC, TVP HD, TVP Polonia oraz na eurowizja.tvp.pl.

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×