Eurowizja Junior 2018. Roksana Węgiel wróciła z Mińska. Kolejna Eurowizja będzie zorganizowana w Polsce? [ZDJĘCIA]

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018, której finał odbył się 25 listopada. Dzień później wróciła z Mińska do Polski. Wszystkich zastanawia teraz, czy kolejna Eurowizja Junior będzie zorganizowana w Polsce. Jaka jet odpowiedź?

Multimedia

Roksana Węgiel – najlepszy dziecięcy głos wyłoniony w pierwszej polskiej edycji "The Voice Kids" – została zwyciężczynią międzynarodowego konkursu Eurowizja Junior 2018. W niedzielę, 25 listopada w Mińsku Polka wygrała głosami widzów dzięki brawurowemu wykonaniu piosenki "Anyone I Want To Be".

Wygrała Roksana Węgiel! Historyczne zwycięstwo Polski w konkursie! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 wzięło udział łącznie 20 państw. Roksana Węgiel wykonała swój utwór w dwóch językach: polskim i angielskim. Nasza reprezentantka zajęła 7. miejsce w głosowaniu jury, ale głosami widzów wygrała cały konkurs.

Roksana wróciła już do Polski, gdzie powitali ją fani i dziennikarze. Kiedy emocje związane z triumfem Polki nieco opadły, wszyscy zaczęli zastanawiać się, czy kolejna edycja Eurowizji Junior odbędzie się w naszym kraju. Okazuje się, że to nie jest oczywiste. Jak udało nam się dowiedzieć, prezes TVP, Jacek Kurski, wyraził chęć podjęcia rozmów na ten temat z Europejską Unią Nadawców Radiowo-Telewizyjnych (EBU). O tym, jakie zapadły decyzje podczas tych rozmów, Jacek Kurski poinformuje podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem.

Edyta Górniak komentuje zwycięstwo Roksany Węgiel! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×