Eurowizja Junior 2018, uczestnicy. Kiedy Krajowe Eliminacje do Konkursu Piosenki dla Dzieci? Kto będzie reprezentować Polskę? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Eurowizja Junior 2018 już w listopadzie. W październiku poznamy reprezentanta, który będzie reprezentował nasz kraj 25 listopada w białoruskiej Mińsk Arena. Kto to będzie? Które kraje wybrały już swoich przedstawicieli? Sprawdźcie szczegóły!

Multimedia

Eurowizja Junior zostanie zorganizowana w tym roku po raz 16. Gospodarzem konkursu piosenki dla najmłodszych będzie tym razem Białoruś. W ubiegłym roku Polskę reprezentowała Alicja Rega, która zajęła z piosenką "Mój dom" autorstwa Marka Kościkiewicza 8 miejsce. Rega może pochwalić sie dużym doświadczeniem scenicznym i sukcesami na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Brała też udział w programie "Mali Giganci" w TVN. Kto będzie reprezentować Polskę w 2018 roku?

Eurowizja Junior 2018 - kto wystąpi?

W Eurowizji Junior 2018 wystąpi aż 19 krajów. Spore kontrowersje wzbudził udział Wali, która przynależy administracyjnie do Wielkiej Brytanii. W Eurowizji Junior 2018 wystąpi również: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Australia, Białoruś, Francja, Gruzja, Holandia, Irlandia, Izrael, Kazachstan, Macedonia, Malta, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia i Włochy. W tegorocznym konkursie piosenki dla najmłodszych nie zobaczymy za to Cypru i Ukrainy.

Kim jest Alicja Rega - polska reprezentantka na Eurowizji dla dzieci? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Wiadomo już, że Rosję reprezentować będzie Anna Filipczuk z piosenką "Niepobiedimy". Reprezentantem Gruzji będzie z kolei Tamar Edilaszwili. Kiedy odbędą się polskie eliminacje do Eurowizji Junior? TVP zaplanowała Krajowe Eliminacje na październik. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 odbędzie się 25 listopada w białoruskiej Mińsk Arena.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Halo halo! (gość)

    Jak nie zobaczymy Ukrainy, skoro są narodowe eliminacje na Ukrainie? https://junior.eurovision.ua/

    28.08.2018 22:45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×