Eurowizja Junior 2019. Mateusz Szymkowiak dołącza do grona prowadzących!

Mateusz Szymkowiak poprowadzi Ceremonię Otwarcia Eurowizji Junior 2019, która odbędzie się 18 listopada w Katowicach i rozpocznie eurowizyjny tydzień na Śląsku.

Multimedia

Eurowizja Junior 2019 - Mateusz Szymkowiak poprowadzi Ceremonię Otwarcia

Mateusz Szymkowiak, charyzmatyczny reporter „Pytania na śniadanie”, dynamiczny prowadzący magazyn kulturalny „Lajk!” oraz liczne koncerty stacji od ponad 20 lat jest wielkim fanem Eurowizji! To on w ubiegłym roku wraz z Roksaną Węgiel był na Eurowizji Junior w Mińsku, skąd relacjonował przygotowania i przebieg konkursu oraz pierwsze chwile po pamiętnym zwycięstwie Polski. Nie może go więc zabraknąć podczas tegorocznej Eurowizji Junior, która odbędzie się na Śląsku.

Znamy prowadzących tegorocznego konkursu w Gliwicach!Zobacz więcej

Dziennikarz ten od dwóch lat podczas tzw. Dużej Eurowizji jest rzecznikiem polskiego jury i w świetnym stylu, na żywo z warszawskiego studia przekazuje widzom w całej Europie nasze „12 points”. Dla widzów TVP, prosto z Tel Avivu, relacjonował także Konkurs Piosenki Eurowizji 2019!

Co ciekawe o prowadzeniu eurowizyjnego koncertu marzył, odkąd w telewizji po raz pierwszy obejrzał Eurowizję, a było to w 1998 roku. Jako dziecko zdarzało mu się stawać przed lustrem i wypowiadać legendarne „Good evening Europe!”. To niezwykłe, że jego dziecięce marzenia po latach stają się faktem. Od kilku dni bowiem znów staje przed lustrem, wypowiada „Good evening Europe!”, dodaje „Welcome to Poland!” i trenuje przed Ceremonią Otwarcia Eurowizji Junior 2019.

Duża Eurowizja składa się z dwóch półfinałów i finału, natomiast Eurowizja Junior z koncertu otwarcia i finału. Ceremonia Otwarcia, którą poprowadzi Mateusz Szymkowiak jest transmitowana zarówno w telewizji, jak i online. Podczas niej witane są wszystkie delegacje, losowana kolejność startowa oraz są oczywiście występy specjalne. Sam konkurs, który odbywać się będzie w Arena Gliwice poprowadzą Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Aleksander Sikora.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×