Eurowizja Junior 2019. Polska gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Telewizja Polska i EBU (Europejska Unia Nadawców) poinformowały, że gospodarzem kolejnego konkursu Eurowizji Junior zostanie…Polska! Będzie to debiut Polski w roli gospodarza konkursu od czasu jego rozpoczęcia w 2003 roku. Poznajcie szczegóły!

Multimedia

Eurowizja Junior 2019 w Polsce!

Polska aplikacja do organizacji konkursu Eurowizji Junior w 2019 roku została oceniona najwyżej przez komisję EBU. Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych powiedział: -Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!.

Przypominamy, że Roksana Węgiel piosenką „Anyone I Want To Be” zwyciężyła w tegorocznej edycji Eurowizji Junior 2018. Tegoroczna edycja odbyła się w Mińsku, na Białorusi. Dla Polski jest to historyczne zwycięstwo w tego typu konkursie dla wokalistów.

Wygrała Roksana Węgiel! Historyczne zwycięstwo Polski w konkursie! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli - powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.

W tym roku konkurs organizowany był na Białorusi. Zwyciężyła w nim 13 letnia Roksana Węgiel, która wykonała utwór „Anyone I Want to Be”. Polka za swój występ zdobyła 215 punktów! W Mińsk Arena poza naszą piosenkarką wystąpili przedstawiciele 19 innych państw. Była to dotychczas najwyższa liczba uczestników konkursu.

Zobacz galerię

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • Julkik (gość)

    Ja uwielbiam roxie jestem jej najlepsza fanka

    10.12.2018 15:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×