Eurowizja Junior 2019. Wiktoria Gabor zaśpiewa "Superhero" w Gliwicach. Kim jest Viki Gabor?

Wiktoria Gabor z Krakowa wygrała "Szansę na sukces" i dzięki temu to ona została polską reprezentantką w konkursie Eurowizja Junior 2019. W Gliwicach zaśpiwa piosenkę "Superhero". Poznaj bliżej tę 12-latkę!

Multimedia

Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019!

"Szansa na sukces" dla dzieci wyłoniła polską reprezentantkę na tegoroczną Eurowizję Junior, która dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu Roksany Węgiel, odbędzie się Gliwicach. Tym razem Polskę reprezentować będzie 12-letnia Wiktoria Gabor, która piosnką "Superhero" będzie próbowała powtórzyć sukces Roxie.

Wygrała Wiktoria Gabor! To ona będzie reprezentować Polskę na Eurowizji JuniorZobacz więcej

– Marzenia są spełnione. Dziękuję fanom za smsy i rodzinie, że wspierają mnie od początku. To fani i moja rodzina pomogli mi najbardziej – mówiła bardzo przejęta Viki, tuż po finale "Szansy na sukces". Dziewczynka ma już doświadczenie z występowaniem w telewizji - śpiewała w finale 2. edycji "The Voice Kids" w drużynie Barona i Tomsona. Wtedy była o krok od wygranej, teraz może świętować swój sukces.

Konkurentkami Wiktorii w "Szansie na sukces" były Gabriela Katzer i Nikola Fiedor. – Wspaniała rywalizacja, żałuję że nie możemy wysłać wszystkich trzech dziewczyn – stwierdził prezes TVP, Jacek Kurski.

Wiktoria Viki Gabor - kim jest?

Wiktoria Gabor ma 12 lat, pochodzi z romskiej rodziny. Urodziła się w Niemczech, następnie przez kilka lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Obecnie z cała rodziną mieszka w Krakowie. Nastolatka dobrze czuje się śpiewając piosenki w języku angielskim. Ceni kulturę i muzykę romską, ale widzi siebie raczej jako wokalistkę popową. Viki pisze i komponuje własne utwory, a pomaga jej w tym siostra, Melisa.

Eurowizja Junior 2019 - kiedy, gdzie, kto wygra

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce dzięki Roksanie Węgiel, która podczas Eurowizji Junior w Mińsku, śpiewając "Anyone I Want To Be" podbiła serca widzów i jurorów w Europie. – Wręczając Wiktorii Gabor przepustkę do reprezentowania Polski chcę powiedzieć, że jeszcze się nie zdarzyło, by kraj gospodarz wygrał Eurowizję, ale nie jest nigdzie powiedziane, że to się nie może zdarzyć pierwszy raz. I życzę żeby to się zdarzyło – mówił prezes TVP. Konkurs dla dzieci Eurowizja Junior 2019 już 24 listopada!

Znamy prowadzących tegorocznego konkursu w Gliwicach!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×