Eurowizja Junior 2019 wystartowała. Roksana Węgiel wspierała Wiktorię Gabor podczas ceremonii otwarcia w Katowicach! [DUŻO ZDJĘĆ]

Eurowizja Junior 2019 w Polsce już wystartowała! W poniedziałek (18.11) w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019. Roksana Węgiel wspierała Wiktorię Gabor i pozostałych młodych wykonawców na miejscu. Zobacz zdjęcia z otwarcia Eurowizji dla dzieci w Polsce!

Multimedia

Eurowizja Junior 2019 rozpoczęta

Uroczystą Ceremonią Otwarcia w Teatrze Śląskim w Katowicach oficjalnie rozpoczął się 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019. W gali uczestniczyli: Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej, Jon Ola Sand, Executive Supervisor JESC 2019 z Europejskiej Unii Nadawców, przedstawiciele władz Miasta Gliwice i województwa śląskiego oraz młodzi artyści i delegacje z 19 państw świata.

Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że organizacja tegorocznego Konkursu przypadła Telewizji Polskiej – powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP, podczas Ceremonii Otwarcia w Teatrze Śląskim – To wydarzenie jest czymś więcej, niż tylko konkursem piosenki. Eurowizja Junior jest dla młodych ludzi wielką przygodą i szansą na zaprezentowanie talentu i umiejętności wokalnych w ramach widowiska na światowym poziomie. Konkurs ten wspiera i kształtuje zdolności artystyczne i charakter, a także pozwala zrealizować marzenia o muzycznej karierze. – dodał Jacek Kurski.

Viki Gabor odniesie sukces na miarę Roksany Węgiel? Piosenka "Superhero" podbije Europę?Zobacz więcej

17 Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Polsce, w Gliwicach na Śląsku, w jednym z najnowocześniejszych obiektów rozrywkowo-sportowych, Arenie Gliwice. Na Konkurs przyjechali młodzi artyści z Polski, Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii, by przez dwa gorące konkursowe dni, w sobotę i niedzielę 23 i 24 listopada zaprezentować swoje wokalne umiejętności.

Roksana Węgiel wspierała Wiktorię Gabor podczas ceremonii otwarcia w Katowicach!

Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Partnerami Eurowizji Junior 2019 są Miasto Gliwice i województwo śląskie Ceremonię Otwarcia Konkursu Eurowizji Junior 2019 poprowadził Mateusz Szymkowiak.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior jest jedną z największych międzynarodowych imprez muzycznych, jakie do tej pory gościły w naszym kraju. Wydarzenie to jest organizowane corocznie od 2003 roku przez Europejską Unię Nadawców. Do muzycznej rywalizacji stają wykonawcy w wieku od 9 do 14 lat, pochodzący z krajów członkowskich EBU. Hasło tegorocznego 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 to „Share The Joy" („Dziel się radością”). Motto wyraża energię i żywiołowość uczestników, ich pasję i zaangażowanie, a także zachęca, byśmy wspólnie z młodymi artystami radośnie celebrowali czas, spędzany razem.

Kim jest Viki Gabor? Sprawdź, co zaśpiewa i poznaj bliżej polską reprezentantkę na Eurowizji Junior!Zobacz więcej

Polska bierze udział w konkursie Eurowizji Junior po raz szósty. W tegorocznej edycji konkursu Polskę reprezentować będzie Wiktoria Gabor - laureatka programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior”. Młoda wokalistka zaśpiewa na gliwickiej scenie piosenkę “Superhero”.

Zobacz, jak Wiktoria Gabor prezentowała się na otwarciu Eurowizji Junior 2019 w Katowicach

Zobacz galerię

W ramach 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior odbędą się dwa koncerty: finał jurorski w sobotę 23 listopada i koncert finałowy w niedzielę 24 listopada. Widowisko będzie miało imponującą oprawę, przygotowaną przez zespół najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Dyrektorem artystycznym Eurowizji Junior 2019 jest Konrad Smuga. Autorem scenografii - Giorgos Stylianou Matsis. Za choreografię koncertu odpowiedzialny jest Agustin Egurrola. Muzykę skomponował Gromee.

Konkurs poprowadzą ulubieńcy widzów Telewizji Polskiej. Gospodarzami Koncertu Finałowego 24 będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel, zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Junior w Mińsku. Roksana Węgiel została jednocześnie Ambasadorką tegorocznej, 17. edycji Eurowizji Junior w Gliwicach na Śląsku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×