Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce! W którym mieście odbędzie się koncert finałowy?

Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców mają zaszczyt ogłosić, że 18. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w 2020 roku odbędzie się w Polsce. Tym samym, TVP przejdzie do historii jako pierwszy nadawca, który nie tylko wygrał, ale i zorganizował dwa konkursy Eurowizji Junior!

Multimedia

Po zwycięstwie reprezentantki Polski, Viki Gabor w 17. Konkursie Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach na Śląsku, Europejska Unia Nadawców (EBU) ponownie powierzyła organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski tak opowiada o sukcesie TVP:

Telewizję Polską spotkał ponowny zaszczyt uczestniczenia we wspaniałej przygodzie, jakim jest organizacja widowiska na skalę światową. Eurowizja Junior to przedsięwzięcie ważne także dlatego, że pozwala zaistnieć młodym wykonawcom i pokazać ich wielki talent wielomilionowej publiczności. Jestem dumny, że TVP może się do ich sukcesu przyczynić. – podkreślił Jacek Kurski.

Eurowizja dla dzieci po raz drugi z rzędu w Polsce? Wiemy, które miasto brane jest pod uwagę!Zobacz więcej

Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie Telewizja Polska zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 – zaznaczył Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU Jon Ola Sand - Oszałamiająca jakość ubiegłorocznego widowiska w Gliwicach wyniosła konkurs na nowy poziom. Cieszymy się, że w tym roku ponownie będziemy współpracować z utalentowanym zespołem TVP – powiedział Jon Ola Sand.

W 18. edycji konkursu dla młodych talentów w wieku 9-14 lat wezmą udział młodzi wykonawcy z państw członkowskich Europejskiej Unii Nadawców. Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w I edycji Eurowizji Junior w 2003 roku. W 2016 roku Polska powróciła do Konkursu po 11-letniej przerwie. W 2019 roku w Gliwicach, podczas wspaniałego widowiska reprezentantka Polski 12-letnia Viki Gabor zdobyła 278 punktów i wywalczyła dla Polski kolejne zwycięstwo w Eurowizji Junior. Polska zwyciężyła w Konkursie dwukrotnie, w 2018 (konkurs wygrała wówczas Roksana Węgiel) i 2019 roku (był to triumf Viki Gabor).

Według plotek, duże szanse na organizację koncertu finałowego ma Kraków. Zapytany o to przez Telemagazyn.pl Jacek Kurski tak odpowiedział:

(śmiech) Eurowizja Junior... która kto wie, gdzie się odbędzie

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • We wroclawiu (gość)

    Eurowizja Junior 2020 We Wrocławiu

    05.03.2020 20:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×