Eurowizja Junior. Kasia Żurawik reprezentowała Polskę na pierwszej Eurowizji Junior w 2003 roku. Jak wygląda i co robi obecnie?

Kasia Żurawik reprezentowała Polskę na 1. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. W 2003 roku w Kopenhadze próbowała oczarować Europę skocznym utworem "Coś mnie nosi". Niestety piosenka nie zachwyciła. Które miejsce zajęła Kasia Żurawik na pierwszej dziecięcej Eurowizji? Jak wygląda i co dziś robi Kasi Żurawik?

Multimedia

Kasia Żurawik wystąpiła na pierwszej Eurowizji Junior w 2003 roku

Pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbył się 15 listopada 2003 roku w Kopenhadze. Reprezentantką Polski była wtedy 12-letnia Katarzyna Żurawik z Konina, która wygrała polskie preselekcje z piosenką "Coś mnie nosi". Kasia sama ją napisała i skomponowała. Na scenie towarzyszył jej dziecięcy zespół taneczny Rytmix. Niestety piosenka "Coś mnie nosi" nie zachwyciła. Po zsumowaniu punktów młoda wokalistka z Polski zajęła ostatnie miejsce. Atmosferę konkursu po latach wspomina jednak bardzo dobrze.

To był wspaniały czas. Ekipa z Polski, która ze mną była podczas tego wydarzenia, była świetna. Czułam, że naprawdę mam wsparcie. Nigdy nie zapomnę, gdy zobaczyłam scenę przed wejściem na próbę. Byłam przerażona. Jej ogrom, ta liczba miejsc na widowni… To już było istne szaleństwo. Do tego sztab ludzi nas obsługujących: wizażyści, fryzjerzy… Wspomnienia wracają. Czułam się jak gwiazda przed jakimś ogromnym koncertem. - wspominała Kasia Żurawik w 2019 roku w rozmowie z serwisem Eurowizja.org.

Kasia Żurawik po występie na pierwszej Eurowizji Junior w 2003 roku zaczęła jeździć warsztaty, aby doskonalić swój wokal. Niestety świat mediów i show-biznesu szybko o niej zapomniał. Warto przypomnieć, że nie było jednak wtedy social mediów. Serwis społecznościowy Facebook powstał dopiero kilka miesięcy po jej występie na dziecięcej Eurowizji.

Kim jest reprezentantka Polski? Gdzie oglądać Eurowizję Junior? Jak głosować na Alę Tracz?Zobacz więcej

Jak wygląda i czym obecnie zajmuje się Kasia Żurawik?

Pasję do muzyki mam zresztą cały czas. W sumie to moja miłość i cieszę się, że mogę przekazywać swoją wiedzę dzieciom. Na co dzień pracuję w Studio My Voice w Starym Mieście oraz w szkole muzycznej w Słupcy oraz jestem wokalistką w zespole The Nice Live Music Band. Co mogę powiedzieć – kocham swoją pracę.

Zobaczcie, jak zmieniła się Kasia Żurawik, która reprezentowała Polskę na 1. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×