Ewa Błaszczyk czytała dzieciom "Śpiącą Królewnę"

2 sierpnia 2014 r. odbyło się już piąte spotkanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów". Tym razem zebrani wysłuchali losów "Śpiącej Królewny" w interpretacji Ewy Błaszczyk.

Multimedia

Półmetek wakacyjnego cyklu "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów" już za nami. "Baśniowy Pałac" w lipcowe soboty 2014 r. odwiedzili: Marta Kuligowska, Michał Zawadka, Radosław Pazura i Barbara Bursztynowicz z mężem Jackiem oraz liczni baśniowi bohaterowie.

Podczas ostatniego spotkania pogoda znów dopisała i czytanie dzieciom odbyło się w pięknej scenerii zabytkowego pałacowego parku. Ewa Błaszczyk, która dużo pracuje z dziećmi od razu ujęła serca uczestników i przeniosła wszystkich w świat dobrych wróżek chrzestnych i złych czarów, które uśpiły piękną królewnę na cały wiek.

Z głębokiego snu mógł obudzić "Śpiącą Królewnę" jedynie pocałunek dzielnego księcia, wszak prawdziwa miłość ma wielką moc i potrafi pokonać nawet złe zaklęcia. Doskonały kontakt aktorki ze słuchaczami zaowocował przeczytaniem kolejnej bajki, były pytania i konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Nie zabrakło również autografów i pamiątkowych zdjęć. Gry i zabawy w plenerze oraz warsztaty, podczas których można było wykonać m.in. baśniową zakładkę do książki, zorganizowali pracownicy Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Żelechowie. Dla młodszych dzieci były też kolorowanki, a dla wszystkich dobra zabawa.

W najbliższą sobotę, 9 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się szóste spotkanie z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów". Zaproszenie do "Baśniowego Pałacu" przyjęła tym razem Joanna Trzepiecińska, która przedstawi losy "Królewny Śnieżki i krasnoludków".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×