"Excentrycy" będą serialem! Kiedy emisja?

Nowy film Janusza Majewskiego pt. "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" oprócz wersji kinowej, doczeka się także rozszerzonej wersji serialowej!

Multimedia

Film "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy"miał swoją premierę 15 stycznia i został bardzo ciepło przyjęty przez krytykę. Wcześniej obraz był prezentowany na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Gdyni, gdzie zdobył Srebrne Lwy, natomiast Złotego Lwa za najlepszą drugoplanową rolę męską otrzymał Wojciech Pszoniak.

Serialowa wersja "Excentryków" będzie liczyła cztery odcinki. Więcej na temat produkcji zdradził sam Janusz Majewski w rozmowie z Piotrem Śmiałowskim, która ukazała się w styczniowym numerze miesięcznika KINO:

Tych, którym spodobają się kinowi "Excentrycy", a mimo wszystko poczują muzyczny niedosyt albo będą chcieli obejrzeć kontynuację pewnych wątków, zapraszam do obejrzenia za jakiś czas czteroodcinkowego serialu, który powstawał równolegle z filmem. Tam wszystkie utwory będą zagrane w całości, a kilka ważnych scen jest dodane.

Data premiery serialowej wersji "Excentryków" jeszcze nie jest znana. Wszystko wskazuje na to, że produkcję wyemituje Telewizja Polska, która jest koproducentem filmu.

"Excentrycy" to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50. XX powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodziceiskiej i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako król i królowa swingu ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Obok Macieja Stuhra i Natalii Rybickiej na ekranie prawdziwa aktorska uczta: popis wokalny da Sonia Bohosiewicz. W ekscentrycznego stroiciela fortepianów i geniusza muzycznego – Felicjana Zuppe wcielił się Wojciech Pszoniak. Za swoją rolę otrzymał nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową na Gdynia Film Festiwal. Partnerują im: Anna Dymna, Adam Ferency, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski, Wiktor Zborowski. Obok zawodowych aktorów na ekranie debiutuje Wojtek Mazolewski.

CZYTAJ TAKŻE:

"EXCENTRYCY". ŻYCIE JAK HOLLYWOODZKI FILM [ RECENZJA]

Komentarze

Skomentuj
  • Ja (gość)

    I temat serialu ucichł?

    28.12.2019 02:46
  • jack (gość)

    Ciechocinek dziękuję za ten wspaniały film, doskonała promocja tego miejsca. Nie możemy się doczekać wersji serialowej - kiedy wreszcie zobaczymy na antenie TVP ?

    14.05.2016 17:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×