"Exodus: Bogowie i królowie" w kinach od 9 stycznia

Ridley Scott, legendarny twórca ”Gladiatora”, przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym, nawet jak na współczesne kino, rozmachem - opowieść o losach biblijnego Mojżesza.

Multimedia

Przy użyciu najnowszej technologii i 3D Scott przeniósł na duży ekran opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), który występuje przeciw egipskiemu faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i pomaga czterystu tysiącom niewolników uciec z Egiptu w czasie śmiertelnych plag.

Mamy do czynienia z produkcją niemal teatralną. Biblijne wyjście z Egiptu to niezwykła saga i trzymająca w napięciu historia o rywalizacji, zdradzie i pogoni za wolnością.

CZYTAJ TAKŻE: FILM "EXODUS: BOGOWIE I KRÓLOWIE" ZAKAZANY W EGIPCIE [WIDEO] RIDLEY SCOTT OSKARŻONY O RASIZM ZA ZBYT BIAŁEGO MOJŻESZA [WIDEO]

- Mojżesz to jeden z największych bohaterów wszech czasów, a jego życie to niesamowity materiał na film. Walka z Hetytami, niezwykłe budowle, plagi, rozstąpienie się Morza Czerwonego – aż się prosi, by zrobić film - mówi Scott i dodaje - Uwielbiam opowieści, zapierające dech w piersiach i osadzone w konkretnych realiach historycznych. Pragnąłem pokazać starożytny Egipt tak, jak jeszcze nikt tego nie zrobił.

"Exodus: Bogowie i królowie" Gatunek: dramat Produkcja: Hiszpania/USA/Wielka Brytania Reżyseria: Ridley Scott Scenariusz: Steven Zaillian, Adam Cooper, Bill Collage, Jeffrey Caine Obsada: Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Sigourney Weaver, Ben Kingsley

Premiera 9 stycznia 2015

FILM https//youtu.be/pA7jD50fxwk

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×