"Fakty" TVN. Piotr Kraśko zastąpi Justynę Pochanke w zespole Faktów TVN i TVN24. Odejdzie z "Dzień Dobry TVN"?

Już wiadomo, kto zastąpi Justynę Pochanke w zespole Faktów TVN i TVN24. W lipcu do ekipy dołączy Piotr Kraśko. Do tej pory dziennikarz był gospodarzem „Faktów z zagranicy” w TVN24 BIS i współprowadził weekendowe wydania „Dzień Dobry TVN”. Jeszcze w lipcu poprowadzi główne wydania Faktów TVN i Fakty po Faktach w TVN24.

Multimedia

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy huragan Katrina. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami takimi jak m.in. Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates. W TVN24 i TVN24 BIS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

Piotr Kraśko poprowadzi główne wydanie Faktów TVN

Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z prowadzeniem najważniejszego wydania programu "Fakty" TVN oraz Faktów po Faktach w TVN24.

Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach.- mówi Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24. Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce.

Justyna Pochanke odchodzi z TVN i TVN24 po 19 latach. "Nie planowałam tego"Zobacz więcej

To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam. - dodaje Piotr Kraśko - Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania.

Na razie nie wiadomo, czy dziennikarza nadal będzie można oglądać u boku Kingi Rusin w "Dzień Dobry TVN". Przypominamy, że w poniedziałek (8.07) Justyna Pochanke ogłosiła niespodziewanie, że odchodzi z TVN i TVN24, gdzie pracowała przez 19 lat.

Piotr Kraśko ma na swoim koncie program TVN „Wracajcie skąd przyszliście”, w którym przemierzył razem z jego uczestnikami jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie. Wcześniej, jako korespondent TVP pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie „Wiadomości” a w latach 2012 - 2016 był ich redaktorem naczelnym. Jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem nagrody Wiktora.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Magda (gość)

    Jaka stacja taki prowadzący. Na szczęście nie oglądam TVN.

    15.07.2020 15:09
  • Slawob (gość)

    TVN tonie,szkło kontaktowe je.any program a prowadzący pan w winoklach zaslepiony nienawiscia dlatego że przegrał swoje zycie,jestem na niego bezgranicznie wściekły!!!.

    14.07.2020 22:45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×