"Fallout". Powstanie serial na podstawie kultowej gry! W ekipie twórcy "Westworld"

Serial "Fallout" doczeka się własnego serialu! Prawa do ekranizacji zakupił właśnie Amazon, a za całość mają odpowiadać twórcy serialu "Westworld". Sprawdź, co już wiadomo!

Multimedia

"Fallout" to jedna z najbardziej kultowych serii gier komputerowych. Pierwsza część postapokaliptycznego hitu od studia Bethesda ukazała się w 1997 roku, a ostatnia odsłona "Fallout 76" miała swoją premierę w 2018.

Efekty specjalne robią wrażenie! Studio DNEG pokazało jak "poprawiali" serialowy światZobacz więcej

Amazon Studios poinformowało właśnie, że zakupiło prawa do ekranizacji kultowej już gry. Nowy projekt mają nadzorować Lisa Joy i Jonathan Nolan, czyli twórcy nagrodzonego Złotym Globem serialu "Westworld". Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty.

Akcja gier z serii "Fallout" toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w których nigdy nie wynaleziono tranzystora, a postęp techniczny poszedł w kierunku rozwijania technologii jądrowych. Nie znajdziemy tam zatem smartfonów i tabletów, za to samochody o napędzie atomowym nie są niczym nadzwyczajnym.

Miejscem akcji są Pustkowia Stanów Zjednoczonych, czyli postapokaliptyczna kraina, powstała w wyniku wielkiej wojny nuklearnej, która wybuchła w 2077. Jedynym schronieniem dla ludzi były wówczas tzw. krytpy, które rząd postanowił wykorzystać do różnych dziwnych eksperymentów społecznych.

W opublikowanym w sieci oświadczeniu Nolan i Joy przyznają, że gry z serii "Fallout" wciągnęły ich na wiele godziny. Filmowcy uważają, że to jedna z najlepszych serii gier w historii, której każda odsłona ma niesamowitą, wciągającą fabułę.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×